Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 23 Закона Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно права народного депутата на транспортное обеспечение)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.03.2011 № 8300
Дата рассмотрения: 24.03.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо права народного депутата на транспортне забезпечення)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Статтею 24 Конституції України передбачається, що Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

У Законі України "Про статус народного депутата України" визначено, що він "встановлює правові і соціальні гарантії здійснення народним депутатом України своїх депутатських повноважень".

Однак, окремі положення цього Закону, зокрема щодо права народного депутата на забезпечення транспортним обслуговуванням, значно розширюють коло осіб, які користуються цим правом, а інші положення чітко не визначають випадки його застосування.

Така неоднозначність законодавства ставить народних депутатів, а також на членів сім'ї народного депутата (дружину, чоловіка, дітей, батьків), у привілейоване становище порівняно з іншими громадянами України, що потребує відповідного перегляду та приведення у відповідність до норм Конституції України.

2. Цілі і завдання законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до статті 23 Закону України "Про статус народного депутата України" з метою уточнення випадків, у яких народні депутати України користуються правом на забезпечення транспортним обслуговуванням, тобто застосування цього права саме при здійсненні народним депутатом України своїх депутатських повноважень. Уточнення випадків користування цим правом не обмежить необхідні гарантії діяльності народних депутатів України, пов'язані з виконанням ними своїх обов'язків.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується уточнити випадки застосування права на забезпечення транспортним обслуговуванням, що виключить суперечність з Конституцією України щодо виокремлення їх у привілейоване становище порівняно з іншими громадянами.

Зокрема, проектом передбачено надання права депутатам і особам, що їх супроводжують, на позачергове отримання проїзних документів, на безоплатний проїзд, провіз ручного багажу, безкоштовне користування залами офіційних делегацій, виключно у разі пред'явлення ним посвідчення на відрядження, тобто, при здійсненні народним депутатом України своїх депутатських повноважень

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері регулювання

Конституція України;

Закон України "Про статус народного депутата України".

Внесення змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація норм законопроекту не потребує фінансування із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття Закону України "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про статус народного депутата України" дозволить вирішити проблему конституційної нерівності громадян України, скасувати пільги, що безпосередньо не пов'язані із здійсненням депутатської діяльності, та суттєво зменшить обсяг видатків Державного бюджету України, який щорічно виділяться на утримання Верховної Ради України.

 

Народний депутат України  

О. Г. Лукашук 

Опрос