Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усовершенствования законодательства в сфере телевидения и радиовещания

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.03.2011 № 8298
Дата рассмотрения: 24.03.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства у сфері телебачення і радіомовлення"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законами України "Про телебачення і радіомовлення", "Про радіочастотний ресурс України" та "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" по-різному трактуються назви висновків, які є підставою для оголошення Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада) конкурсів на отримання телерадіоорганізаціями ліцензій на мовлення. Результатом таких розбіжностей є нереалізованість Національною радою бюджетної програми "Розробка висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення, необхідних для створення та розвитку каналів мовлення, мереж мовлення та телемереж".

З метою усунення зазначеної колізії та законодавчого врегулювання питання трактування назви висновків, які є підставою для оголошення Національною радою конкурсів на отримання телерадіоорганізаціями ліцензій на мовлення, підготовлено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства у сфері телебачення і радіомовлення".

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону України є удосконалення законодавчого врегулювання питання трактування назв висновків, які є підставою для оголошення Національною радою конкурсів на отримання телерадіоорганізаціями ліцензій на мовлення.

Проектом Закону України передбачається внесення змін до законів України "Про телебачення і радіомовлення", "Про радіочастотний ресурс України" та "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" в частині трактування назв зазначених висновків.

3. Правові аспекти

Правовою підставою розроблення проекту Закону України є пункт 12 доручення Прем'єр-міністра України Миколи Азарова від 26.04.2010 р. N 13025/13/1-10 та доручення Кабінету Міністрів України від 25.12.2010 р. N13025/133/1-10.

У даній сфері суспільних відносин діють Конституція України, Бюджетний кодекс України, закони України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", "Про телебачення і радіомовлення", "Про радіочастотний ресурс України", "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", постанова Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 р. N 897 "Про затвердження Положення про Державний комітет телебачення та радіомовлення України", інші нормативно-правові акти.

Реалізація Закону потребуватиме зміни назви бюджетної програми КПКВК 6441030 "Розробка висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення, необхідних для створення та розвитку каналів мовлення, мереж мовлення та телемереж" та внесення відповідних змін до Порядку використання бюджетних коштів за вказаною програмою.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону України не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Міністерство інфраструктури, Міністерство фінансів, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, Державне агентство з питань науки, інновацій та інформації Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва погодили проект Закону України без зауважень; Міністерство юстиції, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення та Національна комісія з питань регулювання зв'язку - із зауваженнями, які враховано.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України для проведення його громадського обговорення розміщено на веб-сайті Держкомтелерадіо в розділі "Обговорення проектів документів".

21.12.2010 р. проект Закону України було розглянуто на засіданні громадської ради при Державному комітеті телебачення і радіомовлення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується питання соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття та реалізація Закону України сприятиме удосконаленню законодавчого регулювання питання трактування назв висновків, які є підставою для оголошення Національною радою конкурсів на отримання телерадіоорганізаціями ліцензій на мовлення, що сприятиме належній реалізації Порядку використання бюджетних коштів за програмою "Розробка висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення, необхідних для створення та розвитку каналів мовлення, мереж мовлення та телемереж".

 

Голова Державного комітету
телебачення і радіомовлення 
 

Ю. Плаксюк 

Опрос