Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об увековечении Победы в Великой Отечественной войне 1941 - 1945 годов" (относительно бесплатного показа художественных и документальных фильмов о Великой Отечественной войне 1941 - 1945 годов в кинотеатрах в День Победы)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.03.2011 № 8292
Дата рассмотрения: 24.03.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років" (щодо безкоштовного показу художніх та документальних фільмів про Велику Вітчизняну війну 1941 - 1945 років у кінотеатрах у День Перемоги)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

День Перемоги - одне з найвизначніших свят для України та для кожного з нас. Воно символізує перемогу добра над злом, майбутнього над минулим, життя над смертю. Цей день єднає людей проти агресії та війни, символізує прагнення до миру і процвітання.

Саме у цей день свідома частина суспільства віддає дань пошани ветеранам Великої Вітчизняної війни.

У 2000 році з метою зберігання пам'яті про захисників Вітчизни був прийнятий Закон України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років", статтею другою зазначеного закону передбачені форми увічнення Перемоги та подвигу народу-переможця.

Звичайно, при вшануванні Ветеранів великої вітчизняної війни не можна обмежуватись вказаними у цій статті формами вшанування, оскільки жодний захід, якій здійснює держава по вшануванню ветеранів, не можна порівняти з ціню, яку заплатив наш народ за Перемогу у цій страшній війні.

Але що, як не збереження пам'яті про Велику Вітчизняну війну 1941 - 1945 років, передавання спогадів про Великий Радянській народ, який поклав на вівтар перемоги мільйони життів, зробить цю Перемогу вічною.

Молодь України - це та частина суспільства, яка повинна виховуватися на патріотизмі та відданості ветеранів Великої вітчизняної війни, саме молодь повинна знати кожного героя, який ціною свого життя визволив нашу державу від фашистських загарбників.

Спираючись на те, що вплив кіноіндустрії на громадську думку постійно зростає, а молодь є основною аудиторією кінотеатрів нашої держави, пропонується у День Перемоги на законодавчому рівні закріпити організацію безкоштовного показу художніх та документальних фільмів про Велику Вітчизняну війну 1941 - 1945 років у кінотеатрах, будинках культури та клубних установах, як форму увічнення Перемоги та подвигу народу-переможця.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Проект спрямований на збереження пам'яті про Перемогу у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років, завданням проекту є виховання молоді та дітей на прикладі подвигу та відданості народу-переможця, як зразок патріотизму та поваги до держави.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

Проектом пропонується доповнити статтю 2 Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років" новою формою увічнення Перемоги та подвигу народу-переможця у вигляді організації безкоштовного показу художніх та документальних фільмів про Велику Вітчизняну війну 1941 - 1945 років у кінотеатрах, будинках культури та клубних установах.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного законопроекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Стан нормативно-правової бази

Нормативною базою в даній сфері правового регулювання є Конституція України та Закон України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років".

Законопроект після його прийняття не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

6. Прогноз можливих соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття даного проекту Закону буде позитивно впливати на увічнення пам'яті про Велику вітчизняну війну 1941 - 1945 років.

Нові форми увічнення пам'яті у вигляді організації безкоштовного показу художніх та документальних фільмів будуть позитивно впливати на правильне патріотичне виховання молоді України.

 

Народний депутат України

В. А. Даниленко 

Опрос