Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 7 Закона Украины "О пожарной безопасности" (относительно проверок)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.03.2011 № 8263
Дата рассмотрения: 18.03.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про пожежну безпеку"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Існуючий в державі режим пожежного нагляду не є адекватним системі прав та обов'язків власників об'єктів. він не стільки допомагає налагодженню належної пожежної безпеки на підприємствах, а тільки сприяє свавіллю державних органів в компетенцію яких входить забезпечення пожежного нагляду при перевірках стану справ пожежної безпеки на об'єктах, породжує корупцію в цих питаннях.

2. Цілі і завдання прийняття Закону

Внесення змін до статті 7 Закону України "Про пожежну безпеку" шляхом доповнення її частиною 9, якою власник звільняється від проведення планових та позапланових перевірок органами пожежного державного нагляду, при умові виконання ним перелічених умов, а саме: утримання за власні кошти добровільної пожежної охорони та наявності договору страхування цивільної відповідальності суб'єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно пожежами на об'єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об'єкти, направлено на усунення наявних недоліків в діючому законодавстві України з питань пожежної безпеки.

3. Загальна характеристика та основні положення Закону

Проект Закону звільняє власника, який виконав вказані умови від планових та позапланових перевірок, в зв'язку із їх недоцільністю. Так як можливий ризик від пожежі на об'єктах власника (в тому числі і безпеки людей на випадок пожежі) мінімізований, шляхом здійснення обов'язкового страхування. Діючі норми страхового законодавства передбачають градацію страхових внесків в залежності від стану протипожежної безпеки на об'єктах власника, звідси пряма залежність зацікавленості власника від якісного виконання ним всіх протипожежних заходів: чим краще вони виконані, тим менше йому доводиться сплачувати розмір даних внесків. Утримання за власні кошти добровільної пожежної охорони, надає можливість власнику в стислі строки локалізувати та ліквідувати виниклу пожежу.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері державного регулювання

Нормативно-правове регулювання з питань здійснення планових та позапланових перевірок базується на вимогах, встановлених Законом "Про пожежну безпеку" та деякими іншими нормативно-правовими актами.

Змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме усуненню деконструктивного втручання органів державного пожежного нагляду в підприємницьку діяльність власників об'єктів.

 

Народний депутат України 

В. І. Ландик

Опрос