Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2011 год" (относительно обеспечения государственной поддержки развития отечественного производства сложной сельскохозяйственной техники)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.03.2011 № 8219
Дата рассмотрения: 14.03.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" (щодо забезпечення державної підтримки розвитку вітчизняного виробництва складної сільськогосподарської техніки)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлено необхідністю надання державної підтримки пріоритетного розвитку вітчизняного комбайнобудування для агропромислового комплексу, створення сприятливих економічних умов для збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської техніки та обладнання до неї.

Сьогодні вітчизняне машинобудування для агропромислового комплексу у структурі економіки України займає одне з важливих місць - це головне джерело розвитку сільськогосподарської та продовольчої галузі, які є стратегічно важливими, оскільки забезпечують продовольчу безпеку держави.

На внутрішньому ринку країни вже майже 80 відсотків обсягів припадає на технічні засоби зарубіжного виробництва, яких лише у 2010 році реалізовано на 2,6 млрд. доларів США. А це відтік із економіки України фінансових ресурсів, втрата тисяч робочих місць, науково-технічного та виробничого потенціалу машинобудівних підприємств, їх занепад і повна залежність агропромислового виробництва України від зарубіжних фірм.

З метою докорінного поліпшення матеріально-технічного і сервісного забезпечення сільськогосподарського виробництва вже сьогодні "Херсонський машинобудівний завод", який має багаторічний досвід по виробництву комбайнів, з урахуванням нових економічних підходів, розробив програму створення серійного виробництва зернозбиральних комбайнів пропускною здатністю 8, 10, 12, 14 кг/с (КЗС-8, КЗС-10, КЗС-12, КЗС-14) та запустив виробництво нової сучасної сільськогосподарської техніки і устаткування, зокрема:

- зернозбирального комплексу "Славутич";

- зернозбиральні комплекси "Скіф-250" і "Скіф-330";

- жниварки для збирання кукурудзи КМС-6, КМС-8;

- пристосування для збирання соняшника ПЗС-8;

- жатки кукурудзозбиральні КМС-8 (26 модифікацій під різні зернозбиральні комбайни);

- рапсові столи ПЗР-6 (6 модифікацій під різні зернозбиральні комбайни);

- ґрунтообробні агрегати АГ-2,4 (3-х типів);

- зернові жниварки, платформи-підбирачі, візки для перевезення жаток та інше.

Впровадження цього Закону дозволить вітчизняному комбайнобудуванню не тільки самостійно розробляти програми створення сучасних зернозбиральних комбайнів, а завдяки державній підтримці налагодити серійне виробництво сільськогосподарської техніки.

2. Цілі і завдання законопроекту

Прийняття проекту Закону України дозволить вирішити питання:

- забезпечення сільськогосподарських товаровиробників складною сільськогосподарською технікою вітчизняного виробництва, яка значно дешевша імпортної та її сервісного обслуговування;

- оновлення номенклатури і якості машинобудівної продукції та технічного переоснащення виробництва;

- створення умов для більш повного розкриття потенціалу підприємства, надання державної підтримки впровадження сучасних технологій виробництва та методів управління;

- захисту підприємств вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу від недобросовісної конкуренції на внутрішньому ринку.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Основною метою проекту є посилення ролі держави при вирішенні питань забезпечення державної підтримки пріоритетного розвитку вітчизняного виробництва складної сільськогосподарської техніки.

Проектом Закону передбачено збільшити на 50000 тис. грн. видатки Міністерства аграрної політики та продовольства України на часткову компенсацію сільгосптоваровиробникам вартості придбання складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" та 250000 тис. грн - Національній акціонерній компанії "Украгролізинг" на придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва на умовах фінансового лізингу, за рахунок частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до бюджету та дивіденди, нараховані на акції (частки, паї), господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність. Внесення змін до інших законопроектів, не потребує.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Законодавство України у сфері регулювання законопроекту включає такі нормативно-правові акти: Конституція України, Бюджетний кодекс України, Закони України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", "Про Регламент Верховної Ради України" та інші нормативно-правові акти.

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту та його місце у системі чинного законодавства

Прийняття законопроекту передбачає збільшення видатків Державного бюджету України, що дозволить:

- забезпечити додаткове щорічне надходження коштів за лізинговими операціями НАК"Украгролізинг" в сумі 12,5 млн. грн.;

- забезпечити в 2011 році додаткові надходження коштів до бюджетів всіх рівнів на загальну суму 52 млн. грн.;

- забезпечити збільшення частки вітчизняного комбайнобудування в загальних обсягах вітчизняного машинобудування до 10 відсотків;

- створити додатково понад 5 тисяч робочих місць з одночасним збільшенням в середньому у 2,5 - 3,5 рази продуктивності праці;

- створити на базі ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" промислово-технологічні основи виробництва нового покоління конкурентоздатної наукоємної продукції сільгоспмашинобудування.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Застосування норм цього Закону забезпечить вжиття своєчасних і більш ефективних форм забезпечення сільськогосподарських підприємств технікою та обладнанням на умовах фінансового лізингу та своєчасних розрахунків за неї. Сприятиме поліпшенню загальної соціальної-економічної ситуації у країні в цілому щодо підтримки держави в забезпеченні сільськогосподарських товаровиробників технікою, що позитивно вплине на роботу підприємств аграрного та машинобудівного комплексів.

Реалізація положень гарантує громадянам підвищення якості сільськогосподарської продукції та здешевлення вартості продовольчих товарів, покращення соціальних стандартів їх життя, зокрема, у сільській місцевості.

 

Народний депутат України 

О. Й. Єдін 

Опрос