Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О зерне и рынке зерна в Украине" (относительно экспорта зерна по внешнеэкономическим договорам (контрактам))

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.02.2011 № 8163
Дата рассмотрения: 25.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні" (щодо експорту зерна за зовнішньоекономічними договорами (контрактами))

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На сьогоднішньому етапі розвитку аграрного ринку значна частка доходів від реалізації продукції, вирощеної вітчизняними сільськогосподарськими виробниками, присвоюється посередниками та компаніями-експортерами (трейдерами), більшість з яких мають іноземний капітал.

Як правило, сільськогосподарські товаровиробники безпосереднього виходу на зовнішні ринки не мають, оскільки канали збуту монополізовані посередниками різних форм власності.

За останні роки обсяги повернутого податку на додану вартість експортерам сільськогосподарської продукції переважають обсяги державної підтримки сільськогосподарських виробників, у той час, коли компанії-зернотрейдери не приймають участі у виробництві сільськогосподарської продукції.

До 2011 року в Україні не було дієздатного державного агента з експорту сільськогосподарської продукції, який би захищав інтереси держави при проведенні експортних операцій. Тільки наприкінці минулого року було створено державне підприємство "Державна продовольчо-зернова корпорація України", яке має можливості виконувати ці функції.

Разом з тим, для запровадження на внутрішньому ринку здорового конкурентного середовища, пропонується визначати державного оператора експорту зерна на конкурсних засадах та дозволити здійснювати експортні операції іншим учасникам зернового ринку, але за умови їх фінансової участі у формуванні майбутнього врожаю.

Прийняття даного законопроекту дозволить вирішити проблеми, що перешкоджають просуванню українського сільськогосподарського товаровиробника на зовнішні ринки, активізувати роль держави при здійсненні експорту сільськогосподарської продукції, покращити зовнішньоторговельний баланс та отримати додаткові доходи до державного бюджету.

2. Мета і шляхи її досягнення

Прийняття зазначеного проекту має на меті захист інтересів вітчизняних виробників зерна та інтересів держави за рахунок безпосереднього їх виходу на зовнішні ринки.

Реалізація поставленої мети проекту можлива шляхом запровадження нових правил експорту зерна.

3. Правові аспекти

У даній сфері суспільних відносить діють такі нормативно-правові акти як Конституція України, Податковий кодекс України, Закон України "Про державну підтримку сільського господарства України", Закон України "Про зерно та ринок зерна в Україні", Закон України "Про приєднання до Конвенції про торгівлю зерном" та інші.

Проектом передбачається внесення необхідних змін до законодавчого акта та надаються відповідні доручення щодо приведення у відповідність з його положеннями положень актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також доручення щодо прийняття актів, необхідність прийняття яких випливає з цього проекту Закону.

Змін до інших законів не потребує.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього законопроекту, як і його реалізація, не потребує додаткових фінансових витрат з державного та місцевих бюджетів України.

5. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій із громадськістю.

7. Прогноз результатів

Прийняття проекту забезпечить побудову цивілізованого аграрного ринку та реалізацію гарантованого права виробника сільськогосподарської продукції на безпосереднє отримання доходів від своєї діяльності, що у свою чергу дозволить останньому спрямувати їх на модернізацію сільгоспвиробництва та розвиток інфраструктури села.

 

Народні депутати України

І. Г. Богословська

М. В. Перестенко

І. І. Сідельник

Опрос