Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в раздел XX "Переходные положения" Налогового кодекса Украины относительно упорядочения деятельности и осуществления своих функций Аграрным фондом

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.02.2011 № 8159
Дата рассмотрения: 24.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо упорядкування діяльності та здійснення своїх функцій Аграрним фондом

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" Аграрний фонд є бюджетною неприбутковою спеціалізованою установою, уповноваженою Кабінетом Міністрів України провадити цінову політику в агропромисловій галузі економіки України.

Для реалізації наданих повноважень Аграрний фонд здійснює фінансові та товарні інтервенції на організованому аграрному ринку України, використовуючи найкращу кон'юнктуру біржового ринку. Крім того, Аграрний фонд за окремим рішенням Кабінету Міністрів України здійснює закупівлю або продаж визначених об'єктів не пов'язаних із державним ціновим регулюванням.

Виходячи з того, що Аграрний фонд не є сільськогосподарським товаровиробником, реалізацію об'єктів державного цінового повинен здійснювати без урахування податку на додану вартість. Що в свою чергу викривляє суть цінового регулювання. Крім того, закупівля об'єктів державного цінового регулювання Аграрним фондом здійснюється також не лише у товаровиробників, сплату ПДВ Аграрний фонд змушений здійснювати за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету, що в результаті призводить до його повного витрачання.

2. Цілі і завдання законопроекту

Метою прийняття цього проекту акта є вирішення питання стабілізації цінової ситуації в аграрному секторі економіки за запровадження однакових правил сплати ПДВ для учасників ринку, зокрема, Аграрного фонду. Прийняття проекту також дозволить забезпечити здійснення функцій цінового регулятора Аграрним фондом.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом передбачається внесення необхідних змін до Податкового кодексу, зокрема, пропонується внести зміни до першого абзацу пункту 15 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

У даній сфері суспільних відносить діють такі нормативно-правові акти як Конституція України, Податковий кодекс України, Закон України "Про державну підтримку сільського господарства України" та ін.

Реалізація положень поданого законопроекту не потребує прийняття або перегляду інших законів та нормативних актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту та його місце у системі чинного законодавства

Прийняття цього законопроекту, як і його реалізація, не потребує додаткових фінансових витрат з державного та місцевих бюджетів України та дозволить не допустити зменшення коштів спеціального фонду Державного бюджету, наданих Аграрному фонду на поворотній основі орієнтовно на суму 150 млн. гривень за рахунок сплати ПДВ, зокрема, при товарних інтервенціях борошна.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття проекту забезпечить вирішення проблеми виконання функцій цінового регулятора Аграрним фондом на об'єкти державного цінового регулювання у відповідності із Законом України "Про державну підтримку сільського господарства України".

 

Народний депутат України 

Т. В. Засуха

Опрос