Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно упорядочения функций органов государственного надзора в электроэнергетике)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.02.2011 № 8152
Дата рассмотрения: 22.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект акта розроблено Міністерством палива та енергетики України на виконання вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Проектом акта пропонується внести зміни та доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення та законів України "Про електроенергетику" і "Про теплопостачання".

Потреба у внесенні змін та доповнень пов'язана з необхідністю приведення вказаних законодавчих актів у відповідність до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Зазначений закон встановлює нові вимоги до процедури здійснення державного нагляду (контролю) та визначає нові принципи державного нагляду (контролю).

Зміни, що пропонується внести, дозволять упорядкувати дії органів державного нагляду в електроенергетиці, змінити їх функції, зменшити тиск на суб'єктів господарювання та одночасно підвищити відповідальність останніх за дотриманням вимог чинного законодавства.

Крім того, проектом акта передбачається внести зміни редакційного характеру щодо назв органів державного енергетичного нагляду. Назву інспекції приведено у відповідність до положень Указу Президента України від 9 грудня 2010 року N 1085 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади".

Планується також посилити відповідальність суб'єктів господарювання, посадових осіб та громадян за правопорушення у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, вимоги щодо охоронних зон енергетичних об'єктів тощо.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою акта є:

визначення видів господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю) та вичерпного переліку підстав для зупинення органом державного енергетичного нагляду виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг;

приведення повноважень органів державного нагляду в енергетиці щодо зупинення господарської діяльності у відповідність до чинного законодавства;

уточнення переліку правопорушень, за якими органами державного енергетичного нагляду надаються приписи, розпорядження, інші розпорядчі документи тощо;

зміна назв органів державного нагляду у сферах електроенергетики та теплопостачання.

3. Правові аспекти

Реалізація нормативного акта забезпечить на законодавчому рівні виконання вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Основними законодавчими та нормативними актами у даній сфері правового регулювання є:

Кодекс України про адміністративні правопорушення;

Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності";

Закон України "Про електроенергетику";

Закон України "Про теплопостачання";

Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 N 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2003 N 296);

Порядок здійснення державного нагляду в електроенергетиці, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.1999 N 189.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізації проекту акта не потребує додаткових матеріальних і фінансових витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджено без зауважень Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, Національним агентством України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів. Із зауваженнями, які враховано частково - Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Національною комісією регулювання електроенергетики України.

Зауваження, надані Міністерством юстиції України, враховано частково.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У законопроекті правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень відсутні.

8. Громадське обговорення

Громадське обговорення проекту акта здійснювалось шляхом оприлюднення його на сайті Мінпаливенерго в мережі Інтернет.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття проекту закону сприятиме упорядкуванню дій органів державного нагляду в електроенергетиці та теплопостачанні, унеможливить дублювання функцій згаданих органів, зменшить тиск контролюючих органів на суб'єктів господарювання та одночасно підвищить відповідальність останніх за дотриманням вимог чинного законодавства.

 

Міністр палива та енергетики України 

Ю. Бойко

Опрос