Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 297 Уголовного кодекса Украины (относительно усиления уголовной ответственности за надругательство над памятью советских воинов-освободителей)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.02.2011 № 8150
Дата рассмотрения: 22.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 297 Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності за наругу над пам'яттю радянських воїнів-визволителів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 297 Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності за наругу над пам'яттю радянських воїнів-визволителів)" розроблено з метою захисту історичної пам'яті та в ім'я справедливості, а також з поваги всього українського народу до воєнної слави доблесних захисників Вітчизни.

Прийняття цього законопроекту обумовлено поширенням в останні роки фактів наруги над військовими святинями. Вони справедливо сприймаються громадянами як знущання над героїчним минулим нашого народу та священною пам'яттю про тих, хто ціною власного життя врятував світ від коричневої чуми - фашизму.

Генеральна Асамблея ООН в ухваленій 21 грудня 2010 року Резолюції "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії та пов'язаної з ними нетерпимості" висловила стурбованість спробами, що не припиняються, спотворення чи зруйнування пам'ятників, споруджених в пам'ять про тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни, а також намаганнями проведення незаконної ексгумації чи перепоховання таких осіб, і наполегливо закликала ці держави дотримуватися у цьому зв'язку своїх відповідних зобов'язань, зокрема за статтею 34 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів від 8 червня 1977 року (Протокол I).

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Законопроект має на меті посилити відповідальність за злочини, пов'язані з наругою над пам'яттю радянських воїнів-визволителів.

3. Загальна характеристика і основні завдання законопроекту.

Проектом пропонується внести зміни до статті 297 Кримінального кодексу України та встановити, що наруга над пам'яттю радянських воїнів-визволителів, караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання.

Основу нормативно-правової бази в даній сфері становлять Конституція України, Кримінальний кодекс України, Закони України "Про охорону культурної спадщини", "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років".

Для реалізації положень запропонованого законопроекту не має потреби вносити зміни до інших законодавчих актів, окрім змін передбачених у цьому проекті.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту дасть можливість законодавчо врегулювати низку проблем, пов'язаних з кримінальною відповідальністю за наругу над пам'яттю радянських воїнів-визволителів.

 

Народні депутати України 

П. М. Симоненко
І. В. Алексєєв
 

Опрос