Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые кодексы Украины (относительно ответственности за пропаганду тоталитарной идеологии и практики коммунизма, нацизма, фашизма)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.02.2011 № 8149-1
Дата рассмотрения: 28.02.2011 Карта проходжения проекта

Пояснювальна записка
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких кодексів України (щодо відповідальності за пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

В суспільстві все частіше висловлюється стурбованість і протест проти численних фактів публічної пропаганди тоталітарної ідеології та практики комунізму. Така пропаганда є зневагою до пам'яті мільйонів українців, жорстоко вбитих у часи комуністичного тоталітаризму, до цінності людського життя та гідності, свободи й незалежності України.

Комуністичний тоталітаризм засуджений в Резолюціях ПАРЄ "Про злочини комунізму та потребу їх засудження" 2006 року, "Возз'єднання розділеної Європи" 2009 року, Резолюції Європарламенту "Про європейську свідомість і тоталітаризм" 2009 року, Празькій декларації "Про європейську свідомість та комунізм" 2008 року.

Україна має слідом за всією Європою вжити всіх необхідних заходів для недопущення пропаганди комуністичного тоталітаризму, у тому числі й шляхом внесення необхідних змін до законодавства.

Так само необхідно посилити відповідальність за пропаганду нацизму та фашизму, оскільки така пропаганда засуджена на міжнародному рівні й заборонена українським законодавством.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є запровадження кримінальної відповідальності за пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму та фашизму, що сприятиме реалізації положень українського законодавства, резолюцій ПАРЄ, узгодженню українського законодавства з законодавством Європейського Союзу.

3. Правові аспекти

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребує.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Дана сфера правового регулювання регулюється Конституцією України, Кримінальним кодексом України, Кримінально-процесуальним кодексом України та іншими законодавчими актами.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону України не потребує витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших результатів

Прийняття законопроекту сприятиме збереженню національної пам'яті українського народу, припиненню пропаганди тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму та фашизму, виконанню Україною Резолюцій ПАРЄ "Про злочини комунізму та потребу їх засудження", "Возз'єднання розділеної Європи", приведення українського законодавства у відповідність з законодавством Європейського Союзу, зокрема, Резолюцією Європарламенту "Про європейську свідомість і тоталітаризм".

 

Народний депутат України  

В. Кириленко 

Опрос