Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 20 Закона Украины "О воинской обязанности и военной службе" относительно увеличения предельного возраста вступления в высшие военно-учебные заведения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.02.2011 № 8141
Дата рассмотрения: 21.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 20 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Нормативно-правовий акт підготовлено відповідно до основних положень Законів України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про вищу освіту", Державної програми переходу Збройних Сил України на комплектування військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом, Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006 - 2011 роки.

Зміни до статті 20 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" дозволять забезпечити якісне укомплектування Збройних Сил України сержантським, старшинським складом, які проходять військову службу за контрактом.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону розроблений з метою законодавчого врегулювання питань щодо отримання необхідної освіти військовослужбовцями сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, та правового регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України.

Прийняття Закону дозволить:

визначити порядок підготовки громадян України для проходження військової служби на посадах осіб сержантського та старшинського складу;

забезпечити ступеневу багаторівневу професійну підготовку сержантського та старшинського складу та створити передумови його кар'єрного росту протягом усього періоду військової служби;

збільшити кількість професійно підготовленого сержантського та старшинського складу Збройних Сил України, якісного виконання ними своїх функціональних обов'язків, для чого необхідно мати освітньо-кваліфікаційний рівень "молодший спеціаліст".

До цієї категорії відносяться: головні сержанти рот, батальйонів, бригад, армійських корпусів, командири взводів по ремонту озброєння і військової техніки, начальники радіостанцій великої потужності, фахівці наземних засобів радіолокації та деякі інші посади.

Ця категорія поступає до військових коледжів Збройних Сил України у віці 23 - 29 років, маючи вислугу на попередніх посадах 5 - 10 років.

3. Правові аспекти

До основних нормативно-правових актів, що врегульовують питання проходження військової служби різних категорій військовослужбовців та підготовки військових фахівців у мирний і особливий період, відносяться:

Закон України "Про Збройні Сили України";

Закон України "Про оборону України";

Закон України "Про вищу освіту";

Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу";

Указ Президента України від 7 листопада 2001 року N 1053/2001 "Про положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців". Змін до інших законів не потребує.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Витрати, пов'язані із запровадженням норм проекту Закону, планується провести у межах коштів, передбачених у державному бюджеті для Міністерства оборони України на реформування та розвиток Збройних Сил України.

5. Позиція заінтересованих органів

Норми проекту Закону стосуються інтересів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства інфраструктури України та погоджені ними без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Громадське обговорення

Норми проекту Закону не потребують проведення консультацій та обговорення з громадськістю.

8. Прогноз результатів

В умовах обмеженості матеріальних і фінансових ресурсів прийняття зазначеного проекту Закону України дозволить зменшити витрати на підготовку військових фахівців для комплектування посад сержантського та старшинського складу за рахунок зосередження підготовки різних категорій військовослужбовців у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, спільного та більш ефективного використання навчально-матеріальної бази.

 

Народний депутат України 

О. І. Кузьмук

Опрос