Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 10 Закона Украины "О государственных наградах Украины" (относительно порядка присвоения почетных званий)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.02.2011 № 8139
Дата рассмотрения: 21.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо порядку призначення почесних звань)

Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Звання заслужений та народний - повинні бути найвищою оцінкою професійних якостей людини, що його отримує, яка справді зможе пишатися отриманим почесним званням.

Запропоновані зміни у проекті Закону України "Про внесення змін до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо порядку призначення почесних звань) нададуть можливість отримувати почесні звання лише громадянам, які дійсно зробили вагомий внесок у розвиток держави, пропрацювали у відповідній галузі достатньо часу та суттєво посприяли підвищенню її іміджу на міжнародному та світовому рівнях.

Потрібно зазначити, що у демократичних країнах світу (однією з яких прагне стати і Україна) присвоєння звання заслужений або народний працівник якоїсь сфери - не існує. Країни Східної Європи відмовилися від практики надання звань "заслужений" та "народний" відразу після виходу з-під радянської опіки та розвалу СРСР, лише Україна, Росія та Білорусія не пішли цим шляхом.

Мета та завдання законопроекту

Мета законопроекту - покласти край вакханалії, яка відбувається під час присвоєння найвищих державних нагород України, коли не береться до уваги вагомість заслуг особи, котра нагороджується, державою.

Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект передбачає виключити із відповідних положень статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" словосполучення "як правило", в результаті чого почесні звання будуть присвоюватись особам, які працюють у відповідній галузі економічної та соціально-культурної сфери не менше десять років та не менше десять років між присвоєнням окремих почесних звань.

Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Закон України "Про державні нагороди України" (в редакції Закону від 16.03.2000 N 1549-III, Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 21, ст. 162).

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребує.

Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого проекту Закону України не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо порядку призначення почесних звань) призведе до розвитку України як в культурному так і в економічному плані, а також покращенні якості та конкурентоспроможності національного продукту.

 

Народний депутат України 

В. Яворівський

Опрос