Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Украины (относительно запрещения нахождения лица, не достигшего 16-летнего возраста, в заведении, в котором осуществляется распитие алкогольных напитков, в ночное время)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.02.2011 № 8138
Дата рассмотрения: 21.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо заборони знаходження особи, яка не досягла 16-річного віку, у закладі, в якому здійснюється розпивання алкогольних напоїв, у нічний час)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність даного законопроекту обумовлена зростанням дитячого алкоголізму та приступності серед молоді в Україні.

Зараз в Україні дитина у будь якому віці може безперешкодно знаходитися у закладах, де здійснюється розпивання спиртних напоїв, що негативно впливає на її моральний розвиток.

Вже багато держав світу усвідомили необхідність обмеження відвідування закладів, які можуть негативно вплинути на розвиток молоді та її здоров'я.

Як приклад можна навести США - держава, яка пропагує свободу та демократію, обмежує доступ підлітків віком до 21 року до розважальних закладів, у яких здійснюється розпиття спиртних напоїв, у нічний час.

Нещодавно у Білорусі законодавчо введена заборона на перебування неповнолітніх на дискотеках і в культурно-розважальних клубах після 22 годин.

Даний законопроект дасть можливість уповноваженим органам внутрішніх справ, спираючись на статтю 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складати протоколи на посадових осіб або осіб, які відповідають за роботу закладів, де здійснюється розпивання спиртних напоїв. Це нововведення буде сприяти зростанню правової дисципліни у суб'єктів господарювання у цій сфері.

У 2009 році Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що в Україні найвищий рівень дитячого алкоголізму. Наші школярі випередили всіх ровесників із 14 країн світу, в яких проводились спеціальні дослідження.

Звичайно, ці показники не можуть залишитися без уваги, тому Верховна Рада України повинна свідомо підійти до даного проекту та забезпечити захист морального розвитку підростаючого покоління.

Неналежний розвиток спортивної інфраструктури, висока вартість абонементів у спортивних залах змушує нашу молодь відвідувати місця, які негативно впливають на її моральний розвиток та здоров'я.

Вплив на дитячий організм спиртного більш згубний, ніж на дорослий. Доросла людина може спиватися протягом тривалого часу, перш ніж досягти критичної стадії, а підлітку достатньо два - три роки систематично, раз чи два на тиждень, вживати теж пиво - і можна сміливо ставити діагноз.

Преамбула Закону України "Про охорону дитинства" визначає, що охорона дитинства - це стратегічний загальнонаціональний пріоритет. З метою реалізації загальнонаціонального пріоритету, в умовах капіталістичного безладу в Україні, що зумовив зростаючу злочинність та суспільний негативний морально-виховний вплив на розвиток молоді, стає очевидним, що слід негайно встановити норми, що дозволять захистити підростаюче покоління від суспільного негативу на їх розвиток з метою виховання високоосвіченого, культурного та гордого громадянина України.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття цього законопроекту є захист неповнолітніх дітей від морально-етичних відхилень, шкідливих звичок та інших негативних впливів на їх психічний, духовний та фізичний розвиток, що можуть зашкодити вихованню достойного громадянина України.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

Основними положеннями цього законопроекту встановлюється особливий законодавчий захист неповнолітніх громадян від можливих посягань на їх життя, фізичний, духовний та моральний розвиток.

Зокрема, передбачено адміністративну відповідальність посадових осіб або осіб, які відповідальні за роботу закладу, у якому здійснюється розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, за допуск осіб, що не досягли 16-річчного віку, до зазначеного закладу без батьків, чи осіб, що їх замінюють, з двадцять другої години вечора до восьмої години ранку.

Проектом пропонується доповнити Закон України "Про охорону дитинства" новою статтею 51, у якій передбачити механізм та коло осіб, яким надано право перевіряти вік особи, щодо якої у них виникли сумніви відносно досягнення 16-річчного віку, та введення заборони знаходження особи віком до 16 років у закладах, де здійснюється розпиття спиртних напоїв.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного законопроекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Стан нормативно-правової бази

Нормативною базою в даній сфері правового регулювання є Конституція України, Кодекс України про адміністративні правопорушення та Закон України "Про охорону дитинства".

Законопроект після його прийняття не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

6. Прогноз можливих соціально-економічних та інших наслідків

Норми проекту стануть умовою достойного та ефективного виховання підростаючого покоління та дозволять запобігти злочинам і правопорушенням, спрямованим проти молоді, а також піднімуть дисципліну та правосвідомість у підростаючого покоління та відповідних суб'єктів господарювання.

Норми цього проекту Закону сприятимуть належному вихованню громадянина України.

 

Народний депутат України

В. А. Даниленко 

Опрос