Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 56 Закона Украины "О телекоммуникациях"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.02.2011 № 8132
Дата рассмотрения: 18.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 56 Закону України "Про телекомунікації"

1. Обґрунтування необхідності прийняття змін до Закону України "Про телекомунікації"

Згідно міжнародної практики, правил ICANN (RFC#1591, ICP-1), реєстраційна база даних домену.UA, що містить в собі інформацію про реєстрантів та уповноважених або відповідальних осіб доменних імен; реєстраторів; доменні імена, делеговані в публічних доменах домену.UA, їх категорії та статус, є відкритою, тобто доступною будь-якій особі через мережу Інтернет. З набранням чинності Закону України "Про захист персональних даних" недержавна організація, уповноважена на здійснення адміністрування, мала закрити всі персональні дані, які стосувалися реєстрантів. Дане положення створює негативні наслідки, адже при порушенні своїх прав особа не зможе звернутися до порушника та вжити заходів по відновленню своїх порушених прав, що є порушенням ст. 55 Конституції України та ст. 15 Цивільного кодексу України.

2. Цілі та завдання прийняття Закону

З огляду на те, що мережа Інтернет має важливе значення для суспільства та національної економіки існує необхідність внесення змін до Закону "Про телекомунікації", що направлені на врегулювання відносин, пов'язаних з адмініструванням адресного простору українського сегмента мережі Інтернет та спрощення порядку отримання даних з реєстру домену.UA для захисту законних інтересів членів міжнародної Інтернет-спільноти.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроект передбачає удосконалення статусу недержавної організації, яка здійснює адміністрування адресного простору українського сегмента мережі Інтернет та доступу до реєстраційної бази даних домену.UA, у зв'язку з набранням чинності Закону України "Про захист персональних даних".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, які регулюють відносини у цій сфері, є Закон України "Про телекомунікації" та Закон України "Про захист персональних даних".

Реалізація положень поданого законопроекту не потребує після його прийняття змін до інших законів

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з боку державного та місцевих бюджетів.

6. Юридичні наслідки прийняття проекту Закону

Наслідками прийняття даного законопроекту є чітке визначення статусу недержавної організації, уповноваженої на здійснення адміністрування, приведення законодавства України у відповідність до міжнародної практики та надання можливості суб'єктам, власникам доменних імен, для захисту своїх прав та інтересів.

____________

Опрос