Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О статусе государственного курорта - Всеукраинской детской здравницы города Евпатория

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.02.2011 № 8129
Дата рассмотрения: 18.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про статус державного курорту - Всеукраїнської дитячої оздоровниці міста Євпаторія"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про статус державного курорту - Всеукраїнської дитячої оздоровниці міста Євпаторія" розроблений з метою законодавчого визначення статусу міста Євпаторія як державного курорту - Всеукраїнської дитячої оздоровниці, що сприятиме його розвитку, ефективному використанню та збереженню природних і лікувальних ресурсів міста.

Місто Євпаторія за своїми природними лікувальними факторами є кліматичний, приморський, грязьовий і бальнеологічний курорт, всесвітньо відома дитяча оздоровниця, яка на сьогоднішній день готова повний рік оздоровлювати дітей разом з їхніми батьками.

Використання Євпаторійського курорту для лікування дітей обумовлене передусім природними лікувальними факторами (лікувальні грязі, ропа Мойнакського озера, термальні джерела, мінеральні води). Завдяки цим факторам Євпаторія отримала широку популярність як першокласний кліматичний і бальнеологічний курорт і дитяча оздоровниця.

Сьогодні в Євпаторії понад 70 санаторно-курортних установ, у тому числі 27 санаторіїв (з них 20 дитячих), 10 пансіонатів та будинків відпочинку, водолікарня, дві курортні поліклініки та водогрязелікарня "Мойнаки". Санаторії та пансіонати міста спеціалізуються на лікуванні хвороб опорно-рухового апарату, верхніх дихальних шляхів, периферичної нервової системи, травного тракту, печінки, нирок, гінекологічних захворювань тощо. При цьому профіль санаторіїв і їхня унікальність залишаються незмінними.

З огляду на унікальність природних і лікувальних факторів, матеріально-лікувальної бази м. Євпаторія, пропонується законодавчо визначити статус міста Євпаторія як державного курорту - Всеукраїнської дитячої оздоровниці.

2. Мета і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є законодавче визначення статусу м. Євпаторія як державного курорту - Всеукраїнської дитячої оздоровниці, особливості здійснення місцевого самоврядування, створення сприятливих умов для розвитку міста, матеріально-технічної бази санаторно-курортного і туристичного комплексу та збереження його унікальних природних та лікувальних ресурсів.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

Цей законопроект визначає статус міста Євпаторія як державного курорту - Всеукраїнської дитячої оздоровниці та встановлює особливості здійснення місцевого самоврядування і формування бюджету міста, особливості взаємодії органів місцевого самоврядування з іншими органами влади і місцевого самоврядування, підприємствами, представництвами, гарантії забезпечення містом власних і делегованих повноважень.

Зокрема, пропонується встановити, що:

- систему адміністративно-територіального устрою міста складають місто Євпаторія та селища міського типу Заозерне, Новоозерне і Мирний;

- м. Євпаторія включає: курортну зону, яка має природні лікувальні фактори, об'єкти і споруди для їх використання, санаторно-курортні заклади, та заклади відпочинку і культури, а також видовищні заклади, підприємства громадського харчування, торгівлі та побутового обслуговування, призначені для обслуговування дітей та їх батьків, що прибувають на курорт для лікування і оздоровлення, а також місцевих жителів (мешканців); зону, в якій знаходяться житлові будинки, господарські будівлі, споруди та інші об'єкти, що належать громадянам, які постійно проживають на території міста-курорту; зону, в якій розміщені об'єкти господарювання; зону санітарно-гігієнічних та оздоровчих лісів і посадок дерев та кущів;

- не допускається відчуження, реорганізація, перепрофілювання, передача в оренду (заставу), а також закриття санаторно-курортних та оздоровчих закладів на території міста Євпаторія, що знаходяться в комунальній та державній власності, скорочення чисельності їх працівників.

Також пропонується встановити особливий порядок формування місцевого бюджету, місцевих податків та зборів, зокрема пропонується зараховувати до бюджету міста 50 відсотків:

- податку на прибуток підприємств, організацій, установ, їх філій, відділень та відокремлених підрозділів, що не мають статусу юридичної особи і розташовані на території міста Євпаторія;

- плати за ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності, що видаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим суб'єктам підприємницької діяльності, які розташовані на території міста Євпаторія;

- плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, видані суб'єктам підприємництва, які здійснюють діяльність на території міста Євпаторія;

- збору за забруднення навколишнього природного середовища;

- грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності.

Встановити, що держава забезпечує здійснення містом Євпаторія власних і делегованих повноважень шляхом:

- затвердження стабільних, не менш ніж на два роки, бюджетних показників взаємовідносин Державного бюджету України і бюджету міста Євпаторія;

- надання субвенцій, виділення необхідних ресурсів для виконання програм, проектів та інші витрати, пов'язані з розвитком міста Євпаторія;

- передачі в комунальну власність територіальної громади міста Євпаторія майна підприємств, установ, організацій та інших об'єктів державної власності, які розташовані у місті Євпаторія;

- надання державних гарантій на інвестиції, що залучаються на розвиток інфраструктури міста;

Крім того пропонується визначити порядок використання природних і лікувальних ресурсів, особливості організації лікування та обслуговування в місті Євпаторія. До того ж встановлюються основні вимоги до забудови міста.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно правову базу у даній сфері правового регулювання складають:

- Конституція України;

- Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні";

- Закон України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"

- Європейська хартія місцевого самоврядування.

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших Законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття зазначеного законопроекту визначить на законодавчому рівні статус міста Євпаторія як державного курорту - Всеукраїнської дитячої оздоровниці, що сприятиме укріпленню економічної основи міста і його розвитку, поліпшенню санаторно-курортного лікування і оздоровлення дітей, ефективному використанню та збереженню його природних і лікувальних ресурсів.

 

Народний депутат України 

В. В. Шемчук

Опрос