Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в раздел XX "Переходные положения" Налогового кодекса Украины относительно особенности взимания налога на добавленную стоимость с операций по поставке и импорту

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.02.2011 № 8116
Дата рассмотрения: 16.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливості справляння податку на додану вартість з операцій з постачання та імпорту"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Виробництво крупи гречаної в Україні становить 30 відсотків від загального обсягу виробництва круп.

Разом з тим, в останні роки намітилась тенденція до скорочення посівних площ під гречкою. Так, якщо у 2000 році, за даними Державної служби статистики, посівні площі гречки становили 573,5 тис. га, то у 2010 році - 215,4 тис. га.

Відповідно і виробництво гречки у 2010/11 маркетинговому році очікується на рівні 138 тис. тонн, що є найменшим за останні роки.

Все це і призвело до погіршення цінової ситуації на ринку гречки, яка останнім часом характеризується постійним зростанням як оптово-відпускних цін, так і роздрібних.

При цьому, слід зазначити, що динаміка цін на гречку у роздрібній торгівлі є стрімкішою, ніж у підприємств-виробників.

У зв'язку з цим виникає необхідність вирішення питання про насичення ринку цією зерновою культурою, у тому числі і за рахунок імпорту.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття цього проекту акта є вирішення питання стабілізації цінової ситуації, що склалася на ринку гречки, шляхом встановлення тимчасово, до 1 червня 2011 року, особливостей справляння податку на додану вартість з операцій з постачання та імпорту зернової культури гречки.

Прийняття проекту також дозволить забезпечити негайну закупівлю за мінімальною ціною до державного інтервенційного фонду гречки у кількості не менше 25 тис. тонн.

Із прогнозного балансу гречки, що споживається в одному маркетинговому році, очевидно, що запропонованого обсягу цієї крупи буде достатньо для забезпечення внутрішньої потреби та стабілізації ціни.

3. Правові аспекти

У даній сфері суспільних відносить діють такі нормативно-правові акти як Конституція України, Податковий кодекс України, Закон України "Про державну підтримку сільського господарства України", Закон України "Про Митний тариф України" та ін.

Законопроектом пропонується внести зміни до пункту 15 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України.

Внесення змін до інших законодавчих актів України реалізація запропонованого проекту не потребує.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього законопроекту, як і його реалізація, не потребує додаткових фінансових витрат з державного та місцевих бюджетів України.

5. Прогноз результатів

Прийняття проекту забезпечить вирішення проблеми дефіциту крупи гречаної у роздрібній торговельній мережі, що склався останнім часом та стабілізації цін на гречку у всьому маркетинговому ланцюгу просування продукції, як на переробних підприємствах, так і на підприємствах роздрібної торгівлі.

 

Народні депутати України

В. В. Лук'янов

В. П. Борт

І. І. Сідельник

Опрос