Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 50 Закона Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно секретаря сельского, поселкового, городского совета)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.02.2011 № 8094
Дата рассмотрения: 10.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо секретаря сільської, селищної, міської ради)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до статті 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" секретар сільської, селищної, міської ради обирається радою за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови і виключно у п'яти випадках половина депутатів від загального складу відповідної ради мають право вносити пропозиції щодо кандидатури секретаря. Такий механізм внесення кандидатури секретаря відповідної ради робить посаду секретаря значною мірою залежною від відповідного сільського, селищного, міського голови, що в свою чергу має здебільшого негативний вплив на процес організації роботи і прийняття рішень відповідною радою.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" право висування кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови належить громадянам України, яке вони реалізують через республіканські в Автономній Республіці Крим, обласні, районні, міські, районні у містах організації політичних партій або шляхом самовисування. Апробація зазначеного Закону місцевими виборами 2010 року на практиці показала нагальну необхідність внесення окремих змін до законодавства про місцеве самоврядування. Зокрема, виникла ситуація, коли сільські, селищні, міські голови та секретарі відповідних рад є членами однієї політичної партії. За таких обставин годі вже й сподіватись на неупередженість та незаангажованість головних посадових осіб територіальної громади села, селища, міста.

Враховуючи викладене, пропонується внести зміни до статті 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо надання права одній третині депутатів від загального складу відповідної ради вносити кандидатуру на посаду секретаря сільської, селищної, міської ради та заборони сільському, селищному, міському голові та секретарю відповідної ради бути членами однієї політичної партії.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Основним завданням законопроекту є подальше утвердження принципів колегіальності, виборності, народовладдя на яких здійснюється місцеве самоврядування в Україні.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та встановити, що:

- секретар сільської, селищної, міської ради може обиратись як за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови, так і за пропозицією однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради;

- сільський, селищний, міський голова та секретар сільської, селищної, міської ради не можуть бути членами однієї політичної партії, якщо склад ради не представлений депутатами від однієї політичної партії.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами в даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні". Реалізація проекту Закону не потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребує витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону "Про внесення змін до статті 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо секретаря сільської, селищної, міської ради) та його реалізація сприятимуть подальшому утвердженню принципів, на яких здійснюється місцеве самоврядування в Україні.

 

Народний депутат України  

О. М. Стешенко 

Опрос