Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной помощи семьям с детьми" (относительно определения статуса одиноких отцов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.02.2011 № 8088
Дата рассмотрения: 08.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (щодо визначення статусу одиноких батьків)"

1. Обгрунтування необхідності прийняття Закону

Одним із актуальних питань забезпечення в Україні конституційних прав та гарантій соціального захисту сімей з дітьми є здійснення державою заходів з надання державної підтримки відносно неповних сімей, у яких дитина утримується лише одним із батьків.

Існуюча система державної допомоги сім'ям з дітьми не повною мірою гарантує системну підтримку сімей, де дитину виховує один батько.

Відповідно до статті 181 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають в шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька матір або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини. Також допомогу на дітей одиноким матерям можуть отримувати вдови та вдівці з дітьми, матері (батьки) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, за умови, що вони не отримують на дітей пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Права одинокого батька, який не перебував в шлюбі з матір'ю дитини, але визнав своє батьківство і забрав дитину для утримання та виховання з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я, якщо цього не зробила мати дитини, законодавством не визначено.

Законодавча пропозиція відповідає принципу рівності прав жінок і чоловіків і спрямована на захист інтересів дитини.

2. Цілі та завдання прийняття Закону

Метою законопроекту є визначення статусу одиноких батьків.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Внесенням змін до Розділу V-А Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" пропонується закріпити право одинокого батька на отримання державної соціальної допомоги для утримання та виховання дитини.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правові засади виплат допомоги на дітей одиноким матерям регулюються Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми". Прийняття Закону, про проект якого йдеться, не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребує додаткового фінансування з державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо визначення статусу одиноких батьків" сприятиме підвищенню рівня життя неповних сімей з дітьми, зменшить навантаження на державний бюджет щодо утримання дітей, від яких відмовились батьки, у відповідних закладах охорони здоров'я.

____________

Опрос