Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно ограничения льгот народного депутата)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.02.2011 № 8064
Дата рассмотрения: 03.02.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо обмеження пільг народного депутата)

Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проектом Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо обмеження пільг народного депутата) пропонується обмежити пільги та привілеї, які є наявні у певної частини громадян України, а саме у народних депутатів України, що порушує конституційний принцип рівності усіх громадян в правах і свободах, у тому числі і щодо прав на отримання пільг. Також, це призводить до невиправданого збільшення витрат бюджетних коштів, призначених для забезпечення діяльності Верховної Ради України.

Цілі і завдання законопроекту

Метою законопроекту є обмежити та скасувати значну кількість невиправданих пільг та привілеїв народних депутатів України, які не пов'язані з виконанням ними своїх обов'язків, забезпечити реалізацію конституційного принципу рівності всіх громадян в конституційних правах та свободах, у тому числі і щодо прав на отримання пільг.

Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується обмежити або скасувати більшість пільг, якими користуються народні депутати України.

Зокрема, зменшується виплата матеріальної допомоги колишнім народним депутатам у разі неможливості їх працевлаштування.

Законопроектом пропонується, щоб пенсія депутата, який досяг пенсійного віку, обчислювалася у встановленому порядку згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Проектом Закону пропонується, що незалежно від місця постійного проживання народний депутат має право на отримання лише службового жилого приміщення.

Народний депутат, строк повноважень якого закінчився, користується всіма пільгами, передбаченими чинним законодавством для громадян України, відповідно до його стану здоров'я та/або віку.

Також скасовуються численні пільги та привілеї, які не пов'язані з виконанням депутатами своїх обов'язків або невиправдано ставлять депутатів у привілейоване становище порівняно з іншими громадянами.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребує.

Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Закон України "Про статус народного депутата України" (Відомості Верховної Ради України, 1993, N 3, ст. 17).

Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо обмеження пільг народного депутата) не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" призведе до відновлення соціальної справедливості внаслідок ліквідації надмірних пільг та привілеїв народних депутатів, законодавчо забезпечить конституційний принцип рівності усіх громадян в правах і свободах та сприятиме зменшенню обсягу видатків Державного бюджету України на утримання Верховної Ради України.

 

Народний депутат України  

В. Яворівський 

Опрос