Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно совершенствования механизма использования земель обороны

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.11.2011 № 6644-д
Дата рассмотрения: 07.12.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму використання земель оборони"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону розроблений та доопрацьований на виконання Постанови Верховної Ради України N 4028-VI від 15.11.2011 р. з метою вдосконалення механізму розпорядження земельними ділянками, що вивільняються в процесі реформування Збройних Сил України, а також вдосконалення використання земель оборони.

Існуюча редакція Земельного кодексу України та Законів України "Про використання земель оборони", "Про правовий режим майна у Збройних Силах України" не дозволяє здійснювати відчуження нерухомого військового майна разом із земельним ділянками, на яких воно розташоване, що унеможливлює належне виконання завдань із наповнення спеціального фонду Державного бюджету України.

Проектом Закону передбачається вдосконалення положень Земельного кодексу України, Закону України "Про використання земель оборони" та Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України", що дасть можливість здійснення реалізації нерухомого військового майна, в тому числі разом із земельними ділянками, на яких воно розташоване.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму використання земель оборони" є правове врегулювання питань, пов'язаних із розпорядженням земельними ділянками, що вивільняються в процесі реформування Збройних Сил України, зокрема тими, на яких розташовані об'єкти нерухомого військового майна, яке відчужується. Зазначену мету планується досягти шляхом визначення основних правових засад розпорядження цими земельними ділянками у ст. ст. 77, 128 Земельного кодексу України, ст. 6 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України" та ст. 4 Закону України "Про використання земель оборони".

3. Правові аспекти

Положення цього проекту Закону України поширюються на суспільні відносини, які виникають у процесі реформування та розвитку Збройних Сил України, а також їх повсякденної життєдіяльності.

Нормативно-правовими актами, що діють у цій сфері, є Земельний кодекс України, Закон України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України" та Закон України "Про використання земель оборони", які не достатньою мірою врегульовують питання розпорядження землями оборони, у тому числі тих, на яких розташовані об'єкти нерухомого військового майна, які відчужуються.

Змін до інших законів не потребує, крім передбачених цим проектом.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Запропоновані положення законопроекту не передбачають видатків з державного та місцевих бюджетів.

5. Прогноз результатів

Прийняття і практична реалізація Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму використання земель оборони" дасть можливість вдосконалити механізми розпорядження землями оборони.

Норми, які передбачається встановити законопроектом, спрямовані на поліпшення ефективності використання земель оборони, які вивільняються в процесі реформування Збройних Сил України, що дасть можливість забезпечувати надходження до державного бюджету коштів у запланованих ним обсягах від реалізації нерухомого військового майна, в тому числі разом із земельними ділянками, на яких вони розташовані, та спрямовувати ці кошти на фінансування потреб оборони держави.

 

Народний депутат України 

Г. М. Калетнік

Опрос