Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 11 Закона Украины "Об общем среднем образовании" (относительно моратория на закрытие сельских школ)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.07.2010 № 6615
Дата рассмотрения: 23.08.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про загальну середню освіту" (щодо мораторію на закриття сільських шкіл)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Міністерство освіти й науки ініціює закриття шкіл з малою чисельністю учнів у сільській місцевості. В Україні з понад 13 тисяч сільських шкіл близько 3,5 тисяч підпадають під визначення шкіл з малою чисельністю учнів. Разом з тим є очевидним, що село без школи в багатьох випадках приречене на деградацію й вимирання.

У зв'язку з цим необхідно на період подолання соціальних наслідків економічної кризи встановити мораторій на закриття державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є недопущення закриття сільських шкіл у період подолання соціальних наслідків економічної кризи, оскільки такі дії, незважаючи на можливість незначної короткочасної економії коштів, в довготривалій перспективі завдають значної шкоди українському селу й державі в цілому.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект передбачає встановлення мораторію на закриття державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості на період до 1 липня 2013 року.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дана сфера регулюється Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", актами Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти й науки України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових видатків із державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту сприятиме розвитку освіти на селі, дозволить забезпечити реалізацію конституційного права громадян на здобуття загальної середньої освіти, захистить школи в сільській місцевості від загрози ліквідації, що, в свою чергу, створить передумови для збереження і розвитку сіл, у яких розташовані ці навчальні заклади.

 

Народний депутат України

В. А. Кириленко

Опрос