Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Горный закон Украины относительно компенсаций за оплату коммунальных услуг

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.10.2009 № 5294
Дата рассмотрения: 14.02.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Гірничого закону України щодо компенсацій за оплату комунальних послуг"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці" у Гірничий закон України була внесена норма, яка передбачає, що особи, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають центральне опалення, отримують компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла.

Проте на сьогодні є категорія людей, які проживають у будинках, що переведені з центрального опалення на самостійне опалення квартир за допомогою встановлених у них котлів. І ця категорія станом на лютий 2012 року становить 85381 чол. Але у Гірничому законі України питання виплати компенсацій таким особам не врегульовано, що ставить в нерівне становище шахтарів, які проживають у будинках з різними видами теплозабезпечення.

У зв'язку з цим виникла необхідність внесення відповідних змін до Гірничого закону з метою врегулювання порушеної проблеми.

2. Цілі і завдання акта

Метою прийняття запропонованого Закону є надання однакових соціальних гарантій працівникам діючих та ліквідованих вугледобувних підприємств, що проживають у будинках з різними видами опалення при отриманні компенсацій за оплату комунальних послуг.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом Закону передбачено внесення змін до статей 43 та 48 Гірничого закону України в частині закріплення прав та поліпшення соціальних гарантій категорій працівників, що проживають у будинках, які мають не центральне опалення, а будь-яке інше індивідуальне (непічне) опалення.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діє Гірничий закон України.

Реалізація закону не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного Закону потребуватиме незначних додаткових витрат з Державного бюджету, які мають бути враховані при розрахунку субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла, передбачених Гірничим законом України.

В разі прийняття проекту додаткові витрати Державного бюджету України становитимуть:

0,7254 x 11 x 31,5 + 0,7254 х 9,8 + 0,2802 x 75 = 279,48 (опалювальний період)

0,7254 x 9,8 + 0,2802 x 75 = 28,13 (міжопалювальний період)

85381 х (6 х 279,48 + 6 х 28,13) = 157584 тис. грн., де:

85381 чисельність осіб, які відповідно до ст. 43 і 48 Гірничого закону України мають право на безоплатне отримання вугілля для побутових потреб, але проживають у будинках з індивідуальними системами опалення.

Роздрібна ціна на природний газ, що використовується для потреб населення, за умов, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м3 на рік за наявності газових лічильників, становить 0,7254 грн. за 1 м3.

Норма споживання газу на опалення житла становить 11 м3 на 1 м2 опалювальної площі в опалювальний період, на газову плиту - 9,8 м3.

Норма площі, виходячи з якої надається компенсація за оплату комунальних послуг, становить 31,5 м2.

Електроенергія, що відпускається населенню за обсяг, спожитий до 150 кВт·год. електроенергії на місяць (включно): тариф 0,2802 грн. за 1 кВт·год., норма 75 кВт·год. на місяць. Для населення, що проживає в сільській місцевості, тариф являється нижчим. Але визначити кількість осіб, проживаючих в сільській місцевості, наразі не вбачається можливим.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація закону забезпечить зрівняння в правах працівників діючих гірничих підприємств та тих, що ліквідуються або консервуються, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з різними видами опалення, в частині можливості отримання компенсації за оплату комунальних послуг.

 

Народні депутати України  

Королевська Н. Ю.

Волинець М. Я. 

Опрос