Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Генерального Соглашения между Украиной и Демократической Республикой Конго о торгово-экономическом, научно-техническом и социально-культурном сотрудничестве

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.01.2012 № 245
Дата рассмотрения: 11.01.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Генеральної Угоди між Україною та Демократичною Республікою Конго про торговельно-економічне, науково-технічне та соціально-культурне співробітництво"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про ратифікацію Генеральної Угоди між Україною та Демократичною Республікою Конго про торговельно-економічне, науково-технічне та соціально-культурне співробітництво" розроблено на виконання пункту 5 плану заходів з метою реалізації домовленостей, досягнутих у ході офіційного візиту в Україну Міністра закордонних справ Демократичної Республіки Конго А. Табве Мвамба, затвердженого дорученням Кабінету Міністрів України від 05.05.2009 N 64681/7/1-08 щодо виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності зазначеною Угодою.

Відповідно до пункту "в" частини другої статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" зазначена Угода підлягає ратифікації Верховною Радою України шляхом прийняття Закону про ратифікацію.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проектом Закону передбачається ратифікувати Генеральну Угоду між Україною та Демократичною Республікою Конго про торговельно-економічне, науково-технічне та соціально-культурне співробітництво, підписану 11 жовтня 2000 року (далі - Угода).

Угода спрямована на розвиток партнерських взаємовигідних відносин між Україною та Демократичною Республікою Конго в торговельно-економічній, науково-технічній та соціально-культурній сферах, створення сприятливих умов для налагодження ділових контактів, використання науково-технічного потенціалу обох країн.

3. Правові аспекти

Правовою підставою для розроблення цього законопроекту є Закон України "Про міжнародні договори України".

Прийняття Закону не потребує внесення змін до чинного законодавства.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

Реалізація напрямів науково-технічного співробітництва, визначених статтею 11 Угоди, здійснюватиметься Українсько-Конголезькою розширеною спільною комісією з питань усебічного співробітництва (далі - Комісія), яка має бути створена згідно зі статтею 12 цієї Угоди шляхом укладення Сторонами окремого міжнародного договору. Для фінансування витрат у разі проведення засідань Комісії державним бюджетом щороку для Мінекономрозвитку згідно з бюджетною програмою КПКВК 1201030 передбачаються відповідні кошти.

Зазначена Комісія буде обговорювати можливість та визначати доцільність конкретних проектів співробітництва в цій сфері, а також розробляти заходи щодо їх виконання.

На момент здійснення внутрішньодержавних процедур стосовно набрання чинності Угодою зазначені проекти співробітництва відсутні, і передбачити можливі витрати Української Сторони, джерела фінансування чи уповноважені органи, відповідальні за їх виконання, неможливо.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено Мінфіном, МЗС, МОНмолодьспортом, Мінсоцполітики, Мінкультури та Мін'юстом без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не містить регіонального аспекту.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які можуть мати ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття Закону дозволить реалізувати положення зазначеної Угоди, що сприятиме співробітництву в економічній, науковій та технічній сферах шляхом розвитку бізнесових контактів між компаніями України та Демократичної Республіки Конго, визначенню конкретних програм і секторів потенційного інтересу для двостороннього співробітництва, а також обміну досвідом експертів державного та приватного сектору, технічних співробітників, представників бізнесу тощо.

 

Заступник Міністра економічного
розвитку і торгівлі України -
керівник апарату 

В. Павленко

Опрос