Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Имплементационного соглашения между Кабинетом Министров Украины и Организацией НАТО по материально-техническому обеспечению и обслуживанию (ОМТОО) об утилизации стрелкового оружия и легких вооружений, обычных боеприпасов и противопехотных мин типа ПФМ-1

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.12.2011 № 242
Дата рассмотрения: 15.12.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з матеріально-технічного забезпечення і обслуговування (ОМТЗО) про утилізацію стрілецької зброї й легких озброєнь, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу ПФМ-1"

1. Обґрунтування доцільності укладення акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з матеріально-технічного забезпечення і обслуговування (ОМТЗО) про утилізацію стрілецької зброї й легких озброєнь, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу ПФМ-1" (далі - проект Закону України про ратифікацію Угоди) розроблено відповідно до положень пункту "е" частини другої статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України".

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту Закону України про ратифікацію Угоди є створення правових підстав для здійснення комплексу заходів щодо утилізації стрілецької зброї й легких озброєнь, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу ПФМ-1.

3. Правові аспекти

Нормативно-правова база:

Закон України "Про міжнародні договори України";

Імплементаційна угода між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з матеріально-технічного забезпечення і обслуговування (ОМТЗО) про утилізацію стрілецької зброї й легких озброєнь, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу ПФМ-1, підписана 21 вересня 2011 року в м. Брюссель;

Меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з матеріально-технічного забезпечення і обслуговування (ОМТЗО), підписаний 6 грудня 2001 року;

Прийняття Закону України про ратифікацію Угоди не потребує змін чинного законодавства України та прийняття нових нормативно-правових актів.

Згідно з Законом України "Про міжнародні договори України" Імплементаційна угода між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з матеріально-технічного забезпечення і обслуговування (ОМТЗО) про утилізацію стрілецької зброї й легких озброєнь, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу ПФМ-1, підписана 21 вересня 2011 року в м. Брюссель, підлягає ратифікації Верховною Радою України з метою виконання її положень у повному обсязі.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону України про ратифікацію Угоди дозволить виконати її положення для здійснення комплексу заходів щодо утилізації стрілецької зброї й легких озброєнь, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу ПФМ-1.

На першому етапі програми Трастового фонду НАТО/ПЗМ орієнтовне співвідношення фінансових внесків у процес утилізації становить 88 % з боку NAMSA та 12 % з боку України.

Відповідно до пункту 3.3 проекту Імплементаційної угоди внесок України складатиметься з прямих та непрямих витрат. До непрямих витрат належить охорона місць зберігання зброї і боєприпасів, що підлягають утилізації, яка здійснюється в загальній системі охорони арсеналів баз та складів.

Зважаючи на викладене та з урахуванням визначеного внеску NAMSA в обсязі близько 24,9 млн. євро (близько 273,2 млн. грн.), прогнозований обсяг прямих витрат на другому етапі програми Трастового фонду НАТО/ПЗМ з боку України становитиме близько 48,0 млн. грн.

Покриття витрат пропонується здійснювати частково за рахунок коштів, які будуть надходити від реалізації продуктів утилізації боєприпасів та легких озброєнь і стрілецької зброї, та частково за рахунок видатків державного бюджету, передбачених на фінансування робіт з утилізації боєприпасів.

При цьому непрямі витрати будуть покриватися за рахунок державного бюджету із коштів, передбачених на утримання арсеналів, баз та складів.

Утилізацію ЛОСЗ планується профінансувати у обсязі не менше 1,8 млн. євро за 100 % фінансування з боку NAMSA.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень Міністерством фінансів України, Міністерством закордонних справ України та Державним космічним агентством України, погоджено із зауваженнями Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, які враховано.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України про ратифікацію Угоди не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Проект Закону України про ратифікацію Угоди не містить положень, виконання яких пов'язане із ризиками вчинення корупційних правопорушень, та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України про ратифікацію Угоди не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України про ратифікацію Угоди не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття Закону України про ратифікацію Угоди:

створить правові підстави для здійснення комплексу заходів щодо утилізації стрілецької зброї й легких озброєнь, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу ПФМ-1;

врегулює існуючий конфлікт між нормами національного законодавства та міжнародно-правовими зобов'язаннями України;

сприятиме залученню в Україну значної суми валютних надходжень.

 

Міністр оборони України 

М. Б. Єжель

Опрос