Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Конвенции о правовом статусе трудящихся-мигрантов и членов их семей государств - участников Содружества Независимых Государств

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.11.2011 № 234
Дата рассмотрения: 09.11.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів і членів їхніх сімей держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект акта розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 26.12.2008 р. N 63856/0/1-08.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проектом акта передбачається ратифікація Конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів і членів їхніх сімей держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, підписаної від імені України 14 листопада 2008 року у м. Кишинів.

3. Правові аспекти

Проект акта розроблено на підставі пункту 5 статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України". На цей час у цій сфері суспільних відносин діють такі нормативно-правові акти: Кодекс законів про працю України, Закон України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", Порядок видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2009 р. N 322.

Реалізація акта не потребує внесення змін до чинних актів чи розроблення нових актів.

Суб'єктом виконання в Україні Конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів і членів їхніх сімей держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав є Міністерство соціальної політики України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребує витрат із Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень з Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством закордонних справ України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством культури України, Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерством охорони здоров'я України, Міністерством фінансів України, Адміністрацією Державної прикордонної служби України, Державною митною службою України, Державною міграційною службою України; із зауваженнями - з Міністерством юстиції України щодо невідповідності вимогам нормопроектувальної техніки, які враховано; з Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України, які не враховано.

З метою узгодження позицій на ім'я першого заступника Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України В. А. Шайтана було надіслано лист із викладом позиції Міністерства соціальної політики України щодо зауважень Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України (лист Мінсоцполітики від 14.04.2011 N 3903/0/14-11/18/1). Листом від 15.04.2011 N 1/02-6.1/2616 Держгірпромнагляд повідомив про незмінність позиції.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Прогноз результатів

Реалізація акта передбачає набрання чинності для України Конвенції про правовий статус трудящих - мігрантів і членів їхніх сімей держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав. Набрання зазначеним документом чинності дасть можливість здійснювати ефективне регулювання трудових міграційних потоків між Україною та державами - членами СНД, з метою приведення у відповідність їхніх обсягів, напрямів та складу інтересам соціально-економічного розвитку України.

 

Віце-прем'єр-міністр України
Міністр соціальної політики України

С. Тігіпко

Опрос