Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Финансового соглашения "Европейские дороги Украины II (Проект улучшения транспортно-эксплуатационного состояния автомобильных дорог на подходах к г. Киеву)" между Украиной и Европейским инвестиционным банком

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.10.2011 № 231
Дата рассмотрения: 19.10.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Фінансової угоди "Європейські дороги України II (Проект покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва)" між Україною та Європейським інвестиційним банком"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про ратифікацію Фінансової угоди "Європейські дороги України II (Проект покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва)" між Україною та Європейським інвестиційним банком" розроблено відповідно до Закону України від 29.06.2004 N 1906 "Про міжнародні договори України" та постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 N 1027 "Про порядок ініціювання, підготовки та реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями" з метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності Фінансовою угодою, підписаною 27 травня 2011 року в м. Києві.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття Закону України "Про ратифікацію Фінансової угоди "Європейські дороги України II (Проект покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва)" між Україною та Європейським інвестиційним банком" є завершення внутрішньодержавної процедури щодо набуття чинності Угодою згідно з чинним законодавством України.

3. Правові аспекти

Реалізація вимог проекту Закону України грунтується на таких актах законодавства:

1. Законі України від 29.06.2004 N 1906-IV "Про міжнародні договори України";

2. Постанові Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 N 1027 "Про порядок ініціювання, підготовки та реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями".

3. Висновку Міністерства юстиції України від 14 вересня 2011 року.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Закону України "Про ратифікацію Фінансової угоди "Європейські дороги України II (Проект покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва)" між Україною та Європейським інвестиційним банком" потребує видатків коштів державного бюджету на співфінансування Проекту з української сторони, а також матиме своїм наслідком виникнення фінансових зобов'язань за кредитом у сумі 450 млн. євро, наданим Україні Європейським інвестиційним банком.

Джерелом повернення кредитів будуть кошти, які щорічно передбачатимуться у Державному бюджеті України на відповідні цілі.

Термін окупності інвестицій у реконструкцію та капітальний ремонт автомобільних доріг на підходах до м. Києва становить 6,5 років, що менше нормативно-допустимого (8,3 років), а коефіцієнт економічної ефективності капіталовкладень 0,16 більший нормативно-допустимого (0,12). Це свідчить про високу економічну ефективність цього проекту.

Кредитні ресурси на реалізацію Проекту протягом 2011 - 2015 років у сумі 900,0 млн. євро необхідно буде повернути протягом 2016 - 2036 рр. Не дивлячись на сплату відсотків за кредити, таке довгострокове відтермінування платежів є дуже вигідним, тому що дороги весь цей час будуть ефективно функціонувати, швидко окупляться і сприятимуть соціально-економічному розвитку України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України "Про ратифікацію Фінансової угоди "Європейські дороги України II (Проект покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва)" між Україною та Європейським інвестиційним банком" погоджено без зауважень Міністерством юстиції Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством інфраструктури, Міністерством закордонних справ, Міністерством екології та природних ресурсів, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також Київською, Житомирською та Чернігівською обласними державними адміністраціями.

6. Регіональний аспект

Впровадження Проекту, як результат прийняття Закону, сприятиме покращенню транзитного потенціалу в регіонах (Київська, Житомирська, Чернігівська області) завдяки підвищенню якості стану ділянок доріг на підходах до м. Києва.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які мають ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України "Про ратифікацію Фінансової угоди "Європейські дороги України II (Проект покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва)" між Україною та Європейським інвестиційним банком" не потребує проведення громадських обговорень.

9. Позиція соціальних партнерів

Даний законопроект не стосується соціально-трудової сфери, тому не підлягає погодженню з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Прогноз результатів

У разі прийняття Закону України "Про ратифікацію Фінансової угоди "Європейські дороги України II (Проект покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва)" між Україною та Європейським інвестиційним банком" буде ратифіковано вищезазначену Угоду.

У результаті реалізації цього Проекту буде приведено до належного стану 5 ділянок автомобільних доріг, що ведуть до міста Києва. Серед доріг, які увійшли до Проекту "Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва" є такі: М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі, М-05 Київ - Одеса, М-06 Київ - Чоп, М-07 Київ - Ковель - Ягодин, Н-01 Київ - Знам'янка. Покращення стану згаданих ділянок автомобільних доріг матиме позитивний вплив на розвиток інфраструктури прилеглих регіонів, поліпшення стану безпеки на дорогах загального користування, сприятиме прискореному розвитку малого і середнього бізнесу, покращить економічну ситуацію в цих регіонах і збільшить кількість робочих місць.

 

Заступник Голови Укравтодору,
голова комісії з проведення реорганізації 

Є. Прусенко

Опрос