Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения о свободной торговле между Украиной и государствами ЕАСТ, Соглашения о сельском хозяйстве между Украиной и Королевством Норвегия, Соглашения о сельском хозяйстве между Украиной и Исландией и Соглашения о сельском хозяйстве между Украиной и Швейцарской Конфедерацией

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.10.2011 № 229
Дата рассмотрения: 19.10.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, Угоди про сільське господарство між Україною та Королівством Норвегія, Угоди про сільське господарство між Україною та Ісландією та Угоди про сільське господарство між Україною та Швейцарською Конфедерацією"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону розроблено з метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності зазначеними угодами.

На виконання Указу Президента України від 24.02.2010 N 244/2010, доручень Кабінету Міністрів України від 07.04.2009 N 46627/5/1-08, від 18.08.2009 N 46627/11/1-08 та від 27.10.2009 N 46627/15/1-08 делегацією України проведено п'ять раундів переговорів з Європейською асоціацією вільної торгівлі (ЄАВТ) щодо укладення Угоди про вільну торгівлю з ЄАВТ та трьох угод про сільське господарство з державами ЄАВТ.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 22.06.2010 N 31522/10/1-10 Міністр закордонних справ Грищенко К. І. 24.06.2010 від імені України підписав Угоду про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, а також Угоду про сільське господарство між Україною та Королівством Норвегія, Угоду про сільське господарство між Україною та Ісландією та Угоду про сільське господарство між Україною та Швейцарською Конфедерацією.

Відповідно до пункту "в" частини другої статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" згадані угоди підлягають ратифікації Верховною Радою України шляхом прийняття Закону про ратифікацію.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону розроблено з метою ратифікації Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ та трьох угод про сільське господарство - між Україною та Норвегією, між Україною та Ісландією, між Україною та Швейцарією, які формують зону вільної торгівлі між Україною та ЄАВТ.

Прийняття Закону є необхідною передумовою набрання чинності Угодою про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, а також угодами про сільське господарство між Україною та державами ЄАВТ, які формують зону вільної торгівлі між Україною та ЄАВТ.

3. Правові аспекти

Проект Закону розроблено відповідно до положень Закону України "Про міжнародні договори України".

Прийняття Закону не потребує внесення змін до чинного законодавства.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого Закону не потребує додаткових витрат із державного бюджету.

У прогнозному періоді, що охоплює 2012 - 2015 рр., в результаті запровадження режиму вільної торгівлі між Україною та державами ЄАВТ очікується збільшення надходжень до Державного бюджету України на суму від 1,5 млн. грн. у 2012 році до 16,5 млн. грн. у 2015 році.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено з Мін'юстом, Мінфіном, Мінагрополітики, МЗС, Мінінфраструктури, МОНмолодьспортом, МОЗ, Мінприроди, Мінсоцполітики, Національним банком, Антимонопольним комітетом, Держмитслужбою, ДПС, Держспоживінспекцією, Держветфітослужбою, Державною службою інтелектуальної власності, Держфінпослуг, Держрибагентством, Держінвестпроектом.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць, тому не потребує узгодження з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які мають ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття Закону дасть можливість реалізувати положення Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ та трьох угод про сільське господарство - між Україною та Ісландією, між Україною та Норвегією і між Україною та Швейцарією, що, у свою чергу, сприятиме досягненню таких результатів:

збільшенню товарообігу між Україною та державами - членами ЄАВТ;

забезпеченню преференційних умов доступу українських товарів та послуг до ринків держав - членів ЄАВТ;

підвищенню конкурентоспроможності української продукції на ринках Європейської асоціації вільної торгівлі внаслідок скасування або суттєвого скорочення тарифних та нетарифних бар'єрів;

створенню сприятливих умов для розвитку співробітництва в інвестиційній сфері та збільшення прямих іноземних інвестицій в економіку України;

забезпеченню поступової інтеграції до європейського економічного простору, який об'єднує ринки держав - членів ЄС та ЄАВТ у спільний ринок обсягом близько 500 млн. споживачів;

активізації науково-технічного співробітництва, а також сприянню залученню новітніх технологій та інновацій в економіку України.

Реалізація положень Угоди про вільну торгівлю з державами ЄАВТ та трьох угод про сільське господарство - між Україною та Норвегією, між Україною та Ісландією і між Україною та Швейцарією відповідає європейським прагненням України та має на меті захист, розвиток і підвищення конкурентоспроможності українського експорту товарів та послуг до держав - членів цієї міжнародної організації.

 

Перший заступник
Міністра економічного розвитку
 і торгівлі України 

В. Копилов

Опрос