Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Приложений к документам, составленным по результатам Первой совместной проверки прохождения линии государственной границы между Украиной и Венгерской Республикой, проведенной в период 1997 - 2003 годов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.09.2011 № 226
Дата рассмотрения: 27.09.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Додатків до документів, складених за результатами Першої спільної перевірки проходження лінії державного кордону між Україною і Угорською Республікою, проведеної в період 1997 - 2003 років"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Додатків до документів, складених за результатами Першої спільної перевірки проходження лінії державного кордону між Україною і Угорською Республікою, проведеної в період 1997 - 2003 років" (далі - проект Закону України) розроблено з ініціативи Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Необхідність прийняття Закону України обумовлена потребою затвердження Додатків до документів, складених за результатами Першої спільної перевірки проходження лінії державного кордону між Україною і Угорською Республікою, проведеної в період 1997 - 2003 років відповідно до Договору між Україною і Угорською Республікою про режим українсько-угорського державного кордону, співробітництво та взаємодопомогу з прикордонних питань від 19 травня 1995 року.

Протягом 1997 - 2003 років Українсько-Угорською прикордонною комісією було проведено перевірку проходження лінії державного кордону між Україною і Угорською Республікою, за результатами якої було підготовлено та парламентами України і Угорської Республіки ратифіковано: протокол-опис проходження лінії державного кордону між Україною і Угорською Республікою; топографічні карти масштабу 1:10000 державного кордону між Україною і Угорською Республікою; протоколи прикордонних знаків, установлених на державному кордоні між Україною і Угорською Республікою; список координат прикордонних знаків та вигинів, не позначених прикордонними знаками, на державному кордоні між Україною і Угорською Республікою; заключний протокол Першої спільної перевірки проходження лінії українсько-угорського державного кордону, проведеної в 1997 - 2003 роках.

Унаслідок природних змін на річкових ділянках державного кордону (підмив берегів), які відбулися після 2003 року, Українсько-Угорською прикордонною комісією було здійснено перенесення дев'яти (п'яти - угорських та чотирьох - українських) прикордонних знаків на безпечну відстань, при цьому лінія проходження державного кордону не змінилася. За результатами перенесення прикордонних знаків було підготовлено нові протоколи прикордонних знаків та внесено зміни в список координат.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту Закону України є ратифікація редемаркаційних документів українсько-угорської ділянки державного кордону, а саме Додатків до документів, складених за результатами Першої спільної перевірки проходження лінії державного кордону між Україною і Угорською Республікою, проведеної в період 1997 - 2003 років відповідно до Договору між Україною і Угорською Республікою про режим українсько-угорського державного кордону, співробітництво та взаємодопомогу з прикордонних питань від 19 травня 1995 року.

Проектом Закону України передбачається ратифікація Додатків до документів, складених за результатами Першої спільної перевірки проходження лінії державного кордону між Україною і Угорською Республікою, проведеної в період 1997 - 2003 років.

3. Правові аспекти

Цей проект Закону України було розроблено відповідно до Договору між Україною і Угорською Республікою про режим українсько-угорського державного кордону, співробітництво та взаємодопомогу з прикордонних питань від 19 травня 1995 року.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація заходів, передбачених проектом Закону України, не потребує додаткового фінансування з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено без зауважень з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством закордонних справ, Міністерством оборони, Державним агентством земельних ресурсів.

Проект Закону, відповідно до параграфа 50 Регламенту Кабінету Міністрів України, вважається погодженим без зауважень Державним агентством водних ресурсів.

Зауваження Міністерства юстиції враховано повністю.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні акти, правила, процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект Закону не потребує проведення антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття Закону України сприятиме подальшому розвитку добросусідських відносин між Україною і Угорською Республікою.

 

Т. в. о. Голови Державної
прикордонної служби України 
 

П. А. Шишолін 

Опрос