Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения между Кабинетом Министров Украины и Правительством Французской Республики о взаимопомощи и сотрудничестве в области гражданской защиты населения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.03.2011 № 204
Дата рассмотрения: 03.03.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Французької Республіки про взаємодопомогу та співробітництво у галузі цивільного захисту населення"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність прийняття Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Французької Республіки про взаємодопомогу та співробітництво у галузі цивільного захисту населення" зумовлена вимогами частини другої статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" та відповідним роз'ясненням Міністерства юстиції України щодо внутрішньодержавної процедури набуття чинності зазначеною Угодою.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Ратифікація Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Французької Республіки про взаємодопомогу та співробітництво у галузі цивільного захисту населення надасть згоду на обов'язковість виконання міжнародного договору, який встановлює принципи і рамки взаємної скоординованої допомоги сторонами Угоди у разі виникнення надзвичайної ситуації на території обох держав.

3. Основні положення законопроекту

Цим проектом Закону України ратифікується вищезазначена Угода, яка визначає умови здійснення співробітництва в галузі запобігання великим природним і техногенним ризикам та їх прогнозування, підготовки учасників цивільного захисту та надання добровільної і взаємної допомоги у випадках стихійного лиха або значних аварій.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

На цей час договірно-правова база між Україною та Республікою Франція у даній сфері правового регулювання не є розвинутою. Закон України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Французької Республіки про взаємодопомогу та співробітництво у галузі цивільного захисту населення" не змінює чинного законодавства та не вимагає прийняття нових законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Джерелом фінансування при можливому наданні допомоги Уряду Франції у разі виникнення надзвичайних ситуацій можуть бути резервний фонд Державного бюджету України або інші джерела. У цьому разі відповідні видатки будуть регламентовані окремим рішенням Кабінету Міністрів України.

Організаційна робота з виконання положень Угоди, а також інші форми співробітництва, що передбачено Угодою, фінансуватимуться за рахунок відповідних статей кошторису витрат Міністерства надзвичайних ситуацій на поточний рік.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття і ведення в дію Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Французької Республіки про взаємодопомогу та співробітництво у галузі цивільного захисту населення" дасть можливість оперативно і своєчасно надавати взаємодопомогу, здійснювати обмін інформацією з метою запобігання надзвичайним ситуаціям, а у разі їх виникнення - організовано і ефективно вирішувати питання ліквідації їх наслідків.

Прийняття Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Французької Республіки про взаємодопомогу та співробітництво у галузі цивільного захисту населення" не потребує внесення змін до чинного законодавства або прийняття нових законів України.

Зазначена Угода стане правовою основою співробітництва між Кабінетом Міністрів України та Урядом Французької Республіки в галузі попередження і ліквідації наслідків катастроф.

 

Міністр надзвичайних ситуацій України  

В. Балога 

Опрос