Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно формирования информационных справок о результатах проверок достоверности начисления сумм бюджетного возмещения налога на добавленную стоимость

Государственная налоговая администрация
Письмо от 04.12.2009 № 27048/7/07-1217

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.12.2009 р. N 27048/7/07-1217

З метою налагодження ефективного контролю за станом та порядком формування інформаційних довідок про результати перевірок достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість при складанні реєстру про відшкодування ПДВ на поточні рахунки платників Державна податкова адміністрація України проаналізувала даний напрямок роботи та повідомляє таке.

На даний час інформація про результати перевірок відшкодування податку на додану вартість (далі - довідка), яка надається у текстовому форматі, у переважній більшості є копією зі сторінок актів/довідок виїзних позапланових перевірок, що не відповідає вимогам листа ДПА України від 05.08.2008 р. N 15779/7/23-2017 та не відображає реальний стан опрацювання достовірності заявлених показників. Відповідно, така інформація може бути досить об'ємною, в окремих випадках сягає до 80 сторінок. При цьому не приділяється належна увага висвітленню даних, що відображають об'єктивність подання пропозицій стосовно бюджетного відшкодування податку на додану вартість відповідним підприємствам.

Зокрема, у переважній більшості довідка не містить інформації стосовно повноти відображення податкових зобов'язань та достовірності нарахування податкового кредиту.

Відповідно до пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" (далі - Закон) сума податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

Тобто сума податку, яка підлягає відшкодуванню з бюджету, не може перевищувати різниці значень податкового кредиту і податкових зобов'язань кожного окремого звітного періоду. Декларування такої різниці відбувається у рядку 18.2 розділу III податкової декларації з податку на додану вартість та є необхідною, але не достатньою умовою.

Сума визначеного від'ємного значення, за винятком врахованої у зменшення суми податкового боргу за попередні звітні періоди з податку на додану вартість, зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 22.2 податкової декларації поточного звітного періоду).

Лише за умови, що у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 пункту 7.7, має від'ємне значення, бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) (пп. 7.7.2 п. 7.7 статті 7 Закону).

Тобто для отримання права на бюджетне відшкодування:

від'ємне значення різниці податкових зобов'язань та податкового кредиту окремого звітного періоду повинно хоча б частково зберегтися за наслідками наступних податкових періодів (не бути погашеним додатними податковими зобов'язаннями наступних періодів);

таке від'ємне значення повинно бути оплачено постачальникам товарів (послуг).

Опрос