Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно проведения разъяснительной работы по вопросам предоставления отчетности в электронном виде

Государственная налоговая администрация
Письмо от 20.11.2009 № 25716/7/31-1017

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.11.2009 р. N 25716/7/31-1017

Щодо проведення роз'яснювальної роботи з питань подання звітності в електронному вигляді

Державна податкова адміністрація України звертає увагу на збільшення звернень платників податків, які надходять на пряму телефонну лінію ("гарячу лінію") Кабінету Міністрів України та "пряму" телефонну лінію ДПА України, стосовно порядку подання податкової звітності в електронному вигляді. Зокрема, щодо необхідності направлення електронного звіту до органів ДПС виключно через оператора.

Рекомендуємо роз'яснювати це питання із застосуванням усіх форм і методів індивідуальної та масово-роз'яснювальної роботи, враховуючи при цьому наступне.

Рішення щодо подання податкової звітності в електронному вигляді платник податків приймає добровільно, при цьому існує декілька альтернативних способів подання податкової звітності: паперові носії, паперові носії з копією на магнітному носії, поштові відправлення.

Реалізація рішення Уряду запровадити обов'язкове ведення Загального реєстру податкових накладних вимагала переведення приймального шлюзу на роботу по формуванню та веденню реєстру. ДПА України, з огляду на технічне оснащення, на наявні власні потужності приймального шлюзу і на обмеження фінансування не в змозі взяти на себе обов'язки по забезпеченню функціонування двох систем.

На теперішній час, оскільки Указом Президента України від 29 жовтня 2009 року N 872 "Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 року N 1178-р" зупинена робота по формуванню Реєстру, приймальний шлюз ДПА України працює у звичайному режимі. Тобто платники податків можуть надсилати звітність на поштову адресу: zvit@sta.gov.ua або через операторів електронної звітності.

Також рекомендуємо проводити роботу з роз'яснення платникам податків переваг подання звітності в електронному вигляді.

 

Директор департаменту
масово-роз'яснювальної роботи та
звернень громадян
 

 
 
В. П. Косарчук
 

Опрос