Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно грифа "Утверждено" в формах налоговой отчетности по налогу на добавленную стоимость

Государственная налоговая администрация
Письмо от 09.09.2009 № 8857/6/16-1116

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.09.2009 р. N 8857/6/16-1116

Державна податкова адміністрація України розглянула лист редакції українського бухгалтерського видання "БАЛАНС" від 07.08.2009 р. N 70 щодо грифа "Затверджено" у формах податкової звітності з податку на додану вартість і повідомляє.

Згідно з підпунктом 2.26.2 Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2005 р. N 34/5, у грифі "Затверджено" дається посилання на дату і номер розпорядчого документа, яким було затверджено первинний акт, та зазначається, що акт наведено в редакції розпорядчого документа, яким вона затверджується.

Якщо у форму податкової звітності вносяться лише окремі зміни, то у грифі "Затверджено" форми декларації посилання на накази Державної податкової адміністрації України, якими було затверджено такі зміни, не є обов'язковими (лист Державної податкової адміністрації України від 20.04.2006 р. N 7570/7/15-0117).

Враховуючи зазначене, у грифі "Затверджено" зазначається:

• у декларації з податку на додану вартість - "наказ ДПА України від 30.05.97 р. N 166 (у редакції наказу ДПА України від 17.03.2008 р. N 159");

• у декларації з податку на додану вартість (скорочена) - "наказ ДПА України від 23.10.98 р. N 499 (у редакції наказу ДПА України від 21.01.2009 р. N 8)";

• у декларації з податку на додану вартість (переробного підприємства) - "наказ ДПА України від 28.04.2009 р. N 221)".

Відповідно до підпункту 4.1.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року N 2181-III прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу.

Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.

Якщо службова (посадова) особа контролюючого органу порушує норми абзацу першого цього підпункту, платник податків зобов'язаний до закінчення граничного строку подання декларації надіслати таку декларацію поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення, до якої долучається заява на ім'я керівника відповідного контролюючого органу, складена у довільній формі, із зазначенням прізвища службової (посадової) особи, яка відмовилася прийняти декларацію, та/або із зазначенням дати такої відмови. При цьому декларація вважається поданою в момент її вручення пошті, а граничний десятиденний строк, встановлений для поштових відправлень підпунктом 4.1.7, не застосовується.

Платник податків може також оскаржити дії службової (посадової) особи контролюючого органу з відмови у прийнятті податкової декларації у судовому порядку.

Незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених пунктом 5.3 статті 5 цього Закону.

 

Заступник Голови

С. Чекашкін

 

* * *

УКРАЇНСЬКИЙ БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ЖУРНАЛ "БАЛАНС"

ЗАПИТ

До редакції українського бухгалтерського видання "БАЛАНС" від платників податків з різних регіонів України надходять запитання щодо грифа "Затверджено" у деклараціях з ПДВ, який не містить реквізитів наказів, якими внесено останні зміни до декларацій.

Редакція видання "БАЛАНС" звертається із проханням надати роз'яснення щодо грифа "Затверджено" у формах податкової звітності для однакового розуміння всіма зацікавленими платниками податків та фахівцями податкових органів і покращення порозуміння та партнерських взаємовідносин між ними.

Суть питання

Під час звітного періоду у платників податків систематично виникають проблеми із прийняттям податкової звітності органами ДПС. Підставою для відмови є нібито застаріла форма бланка, тому що у грифі "Затверджено" не вказано реквізити наказу, яким унесено до декларації останні зміни. Платники податків стикаються на практиці з випадками повернення декларацій із цієї причини як при поданні форм звітності особисто, так і поштою.

Водночас у п. 2.14 та пп. 2.26.2 - 2.26.3 Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Мін'юсту України від 12.04.2005 р. N 34/5, визначено, що тільки тоді, коли додаток до розпорядчого документа викладається в новій редакції, у грифі затвердження або відмітці до додатка зазначаються вид, дата та номер основного розпорядчого документа, а в дужках зазначаються вид, дата та номер документа, відповідно до якого цей додаток викладено в новій редакції.

Якщо ж у форму податкової звітності вносяться лише окремі зміни (без викладення її у новій редакції), то чинне законодавство не вимагає вказувати у грифі "Затверджено" форми декларації ті накази ДПАУ, якими було затверджено ці зміни.

1. Чи відповідають вимогам чинного законодавства бланки податкової звітності, якщо у грифі "Затверджено" вказано реквізити основного наказу, яким затверджено форму звітності, у дужках - реквізити наказу, яким бланк викладено в новій редакції, але не вказано реквізити наказу, яким унесено до декларації останні зміни?

2. Чи правомірна відмова у прийнятті декларації, заповненої згідно з усіма вимогами законодавства, але на бланку, де у грифі "Затверджено" не вказано реквізити наказу, яким до декларації внесено останні зміни?

3. Що робити платникам податків у разі такої відмови?

 

Головний редактор журналу "БАЛАНС"

І. Шевченко

Опрос