Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно постановления Кабинета Министров Украины от 02.04.2009 г. N 291

Государственная налоговая администрация
Письмо от 10.04.2009 № 7647/7/16-1117

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.04.2009 р. N 7647/7/16-1117

Щодо постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2009 р. N 291

(Витяг)

Законом України від 04.02.2009 р. N 922-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу" (далі - Закон N 922-VI) до ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" включено п. 11.21, відповідно до якого сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі. Порядок обліку зазначених коштів визначається Кабінетом Міністрів України.

Закон N 922-VI набрав чинності з дня його опублікування - з 17 березня 2009 р.

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2009 р. N 291 "Про реалізацію пункту 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - постанова N 291) визнано такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.99 р. N 271 "Про Порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини", від 12.05.99 р. N 805 "Про Порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі" та постанови Кабінету Міністрів України, якими вносились зміни та доповнення до зазначених постанов.

Зберігаються відкритими переробним підприємствам небюджетні рахунки в територіальних органах Держказначейства, залишки коштів на яких станом на 1 березня 2009 р. не підлягають перерахуванню до бюджету і використовуються на цілі, передбачені Порядком обліку та використання коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі (далі - Порядок), затвердженим постановою N 291.

Порядок встановлює механізм обліку та використання коштів, спрямованих на виплату дотацій переробними підприємствами сільськогосподарським товаровиробникам незалежно від форми власності й господарювання, включаючи особисті селянські господарства, за поставлені ними починаючи з 17 березня 2009 р. переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі.

Нарахування й виплата дотацій проводиться переробними підприємствами усіх форм власності, що мають власні та орендовані потужності.

За результатами діяльності за кожний звітний (податковий) період переробні підприємства ведуть окремий податковий і бухгалтерський облік готової продукції, виготовленої з поставлених сільськогосподарськими товаровиробниками молока та м'яса в живій вазі, визначають суми податкових зобов'язань та податкового кредиту, які виникають у зв'язку з переробкою та поставкою такої продукції, і складають окрему податкову декларацію.

Визначена до сплати за окремою податковою декларацією сума податку на додану вартість перераховується переробним підприємством на його небюджетний рахунок у строки, встановлені для сплати податку на додану вартість, з урахуванням щотижневих перерахувань сум податку на додану вартість, нарахованих на обсяги поставленої ними готової продукції.

Переробне підприємство не пізніше останнього календарного дня місяця, що настає за звітним періодом, за кожний звітний (податковий) період подає як підтвердження сплати сум податку реєстр платіжних доручень на фактично зараховані на небюджетний рахунок кошти і виписку територіальних органів Держказначейства з небюджетного рахунку.

Слід наголосити, що у разі встановлення за окремою податковою декларацією перевищення суми податкового кредиту над сумою податкових зобов'язань така сума перевищення покривається податковими зобов'язаннями наступних податкових періодів.

У разі коли товари (послуги), основні фонди, виготовлені або придбані, використовуються переробним підприємством частково для виготовлення готової продукції, а частково для інших товарів (послуг), сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з частки використання таких товарів (послуг), основних фондів за операціями з виготовлення готової продукції та, відповідно, за іншими операціями.

 

Заступник Голови 

С. Чекашкін 

Опрос