Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно налогообложения операций плательщиков налога по поставке товаров и услуг, место предоставления которых находится на таможенной территории Украины

Государственная налоговая администрация
Письмо от 13.03.2009 № 5215/7/16-1517-26

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.03.2009 р. N 5215/7/16-1517-26

<...>

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон) об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України.

Перелік операцій, що не є об'єктом оподаткування, визначений пунктом 3.2 статті 3 зазначеного Закону. Зокрема, відповідно до підпункту 3.2.6 пункту 3.2 статті 3 Закону не є об'єктом оподаткування операції з оплати вартості державних платних послуг, які надаються фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади і місцевого самоврядування та обов'язковість отримання (поставки) яких встановлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, отримання ліцензії (дозволу), сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо.

Таким чином, для застосування норми підпункту 3.2.6 пункту 3.2 статті 3 Закону необхідне одночасне виконання таких вимог:

• послуги повинні бути державними і надаватися органом виконавчої влади;

• послуги, які надаються, повинні бути платними;

• обов'язковість отримання фізичними і юридичними особами послуг повинна бути встановлена законодавством;

• кошти за надані послуги у повному обсязі повинні надходити до бюджету.

 

Заступник Голови

С. Чекашкін

Опрос