Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно отражения в справке об отсутствии задолженности по налогам и сборам (обязательным платежам), контролируемым органами, суммы начисленного к уплате, но не перечисленного в бюджет НДФЛ

Государственная налоговая администрация
Письмо от 13.06.2008 № 12186/7/24-0117

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.06.2008 р. N 12186/7/24-0117

ДПАУ розглянула лист ДПА у Тернопільській області, а також у зв'язку з численними запитами органів ДПС щодо відображення у довідці про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються органами (далі - довідка про відсутність заборгованості), суми нарахованого до сплати, але не перерахованого до бюджету ПДФО, і повідомляє таке.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове держсоцстрахування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері ЗЕД, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення, є Закон України від 21.12.2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон N 2181).

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону N 2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються державними податковими органами, надається платнику податків на підставі даних карток особових рахунків за умови відсутності податкового боргу у значенні, встановленому п. 1.3 ст. 1 Закону N 2181.

Порядок ведення органами ДПС оперативного обліку платежів до бюджету, зокрема в картках особових рахунків платників, регламентується Інструкцією, затвердженою наказом ДПАУ від 18.07.2005 р. N 276, зареєстрованим у Мін'юсті України 02.08.2005 р. за N 843/11123 (далі - Інструкція).

Опрос