Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно налогообложения вознаграждения за право пользования объектами интеллектуальной собственности

Государственная налоговая администрация
Письмо от 10.09.2004 № 7919/6/15-2215

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.09.2004 р. N 7919/6/15-2215

ДПАУ розглянула лист ТОВ щодо питань оподаткування і повідомляє.

Відповідно до пп. 3.2.7 ст. 3 Закону України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" (далі - Закон про ПДВ) не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з виплат, зокрема, роялті у грошовій формі. Пунктом 1.11 ст. 1 цього Закону встановлено, що термін "роялті" розуміється у значенні, визначеному Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон про прибуток).

Згідно з п. 1.30 ст. 1 Закону про прибуток роялті - платежі будь-якого виду, одержані як винагорода за користування або за надання права на користування будь-яким авторським правом на літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення; за придбання будь-якого патенту, зареєстрованого знака на товари і послуги чи торгової марки, дизайну, секретного креслення, моделі, формули, процесу, права на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).

Не вважаються роялті платежі за отримання об'єктів власності, визначених у частині першій цього пункту, у володіння або розпорядження чи власність особи або якщо умови користування такими об'єктами власності надають право користувачу продати або відчужити іншим способом такий об'єкт власності або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау), за винятком випадків, коли таке оприлюднення (розголошування) є обов'язковим згідно із законодавством України.

З 01.01.2004 р. відповідно до ст. 433 глави 36 "Право інтелектуальної власності на літературний, художній та інший твір (авторське право)" нового Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) об'єктами авторського права є твори, а саме: 1) літературні та художні твори, зокрема, письмові, усні, сценічні, музичні, аудіовізуальні, фотографічні та інші; 2) комп'ютерні програми та інші твори.

Опрос