Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно льгот по НДС и регистрации импортера плательщиком

Государственная налоговая администрация
Письмо от 28.09.2006 № 5115/А/16-1415

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.09.2006 р. N 5115/А/16-1415

Щодо пільг з ПДВ та реєстрації імпортера платником

(Витяг)

Державна податкова адміністрація України розглянула <...> лист <...> щодо застосування окремих норм Закону України "Про податок на додану вартість" та повідомляє наступне.

Щодо застосування пільги з податку на додану вартість до операцій з поставки (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок, то слід зазначити, що Законом України від 25 березня 2005 року N 2505-IV "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" змінено редакцію пп. 5.1.2 п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про податок на додану вартість" від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР, зі змінами та доповненнями (далі - Закон). Новою редакцією цього пункту передбачено звільнення від обкладання ПДВ операцій з поставки (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників українського виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови; доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України. Зазначена пільга не поширюється на операції з поставки (передплати) видань еротичного характеру, а також словників іноземно-іноземної мови.

Згідно з п. 5.5 ст. 5 Закону звільнення від оподаткування, передбачені пунктами 5.1 - 5.2 цієї статті, не поширюються на операції з імпорту зазначених товарів (послуг).

Датою виникнення податкових зобов'язань при імпорті згідно з пп. 7.3.6 п. 7.3 ст. 7 Закону є дата подання митної декларації із зазначенням у ній суми податку, що підлягає сплаті. Датою виникнення податкових зобов'язань при імпортуванні робіт (послуг) є дата списання коштів із розрахункового рахунка платника податку в оплату робіт (послуг) або дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася першою.

Опрос