Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О рассмотрении письма [относительно налогообложения стоимости профсоюзных путевок]

Государственная налоговая администрация
Письмо от 24.05.2006 № 5795/6/17-0716

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.05.2006 р. N 5795/6/17-0716

Про розгляд листа

(Витяг)

Державна податкова адміністрація України розглянула ваш лист щодо оподаткування вартості профспілкових путівок і повідомляє.

Відповідно до Інструкції про порядок забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей путівками на санаторно-курортне лікування, які придбані за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 2 червня 2005 року N 55, путівка на санаторно-курортне лікування - це грошовий документ, який гарантує його власнику отримання послуг у санаторно-курортних закладах, які реалізували цю путівку.

Згідно із пп. 4.3.24 п. 4.3 ст. 4 Закону України від 22.05.2003 р. N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України такого платника податку або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески такого платника податку - члена такої професійної спілки, створеної за законодавством України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Тобто члену професійної спілки протягом звітного податкового року можуть надаватися цією профспілкою безоплатні (або зі знижкою) путівки на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України безпосередньо для нього та окремо для його дітей віком до 18 років, на вартість яких поширюватимуться положення підпункту 4.3.24 пункту 4.3 статті 4 Закону.

Якщо ж професійною спілкою видаватимуться безоплатні (зі знижкою) путівки платникам податку (у т. ч. одному з подружжя), які не є членами цієї профспілки, то повна вартість таких путівок (сума знижки з їх вартості) підлягатиме оподаткуванню на загальних підставах.

Що стосується кількості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, які можуть видаватися профспілкою організацією платнику податку - її члену або його дітям віком до 18 років на умовах, передбачених пп. 4.3.24 п. 4.3 ст. 4 Закону, то це питання повинно вирішуватись безпосередньо профспілковою організацією відповідно до її статуту та інших документів, які регламентують її роботу. 

 

Заступник Голови 

С. Лекарь 

 

Надруковано:
"Галицькі контракти - Дебет-Кредит",
N 24, 12 червня 2006 р.

Опрос