Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно правомерности действий ГНИ по отношению к предприятию-банкроту

Государственная налоговая администрация
Письмо от 04.02.2002 № 697/6/24-1219

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.02.2002 р. N 697/6/24-1219

ДПАУ розглянула лист щодо правомірності дій ДПІ до підприємства-банкрута ТОВ і роз'яснює.

Відповідно до Закону України від 30.06.99 р. N 784-XIV "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" грошові зобов'язання боржника визначаються на день подачі в арбітражний (господарський) суд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство.

З дня прийняття арбітражним (господарським) судом рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ліквідатор повинен сформувати ліквідаційну масу та реалізувати її для задоволення вимог кредиторів. Кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому ст. 31 зазначеного Закону.

Разом з тим відповідно до чинного законодавства операції з реалізації майна, у тому числі і банкрута для задоволення вимог кредиторів, відносяться до операцій, які є об'єктом оподаткування і тягнуть за собою виникнення податкових зобов'язань.

Зокрема, суми ПДВ, які виникають при здійсненні зазначених операцій, не відносяться до ліквідаційної маси, а підлягають спрямуванню до бюджету, тобто податки і збори (обов'язкові платежі), які нараховуються від здійснення операцій з реалізації майна боржника, сплачуються до бюджету понад зобов'язання, визнані арбітражним (господарським) судом.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос