Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О некоторых вопросах взимания налога на добавленную стоимость

Государственная налоговая администрация
Письмо от 30.12.2005 № 26268/7/16-1117

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.12.2005 р. N 26268/7/16-1117

Про деякі питання справляння податку на додану вартість

Додатково див. лист
 Державної податкової адміністрації України
 від 30 липня 2008 року N 7384/6/16-1516

Державна податкова адміністрація України, опрацювавши звернення платників податків та податкових органів щодо застосування окремих норм Закону України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість", із змінами і доповненнями (далі - Закон), та виданих відповідно до нього нормативно-правових актів, повідомляє наступне.

Реєстрація платників податку на додану вартість та анулювання такої реєстрації

1. Чи може платник податку на додану вартість, у якого обсяг оподатковуваних операцій за останні дванадцять місяців не перевищує 300000 гривень, подати заяву на анулювання реєстрації платника ПДВ до 01.01.2006 р.?

Підпунктом а) пункту 9.8 статті 9 Закону передбачено можливість анулювання реєстрації платника податку на додану вартість (далі - ПДВ) платнику податку, який до місяця, в якому подається заява про анулювання реєстрації, є зареєстрованим згідно з положеннями підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону більше двадцяти чотирьох календарних місяців, включаючи місяць реєстрації, та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій, менші за визначені зазначеним підпунктом. Відповідна норма Закону набула чинності з дня опублікування Закону N 2505, тобто з 31.03.2005 р.

Водночас абзацом третім пункту 13 "Перехідні положення" розділу 2 Закону N 2505 встановлено, що сума, визначена підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону, застосовується з метою зняття осіб з їх реєстрації як платників цього податку починаючи з 1 січня 2006 року.

Отже, реєстрація платника ПДВ на підставі положень пункту а) пункту 9.8 статті 9 Закону може бути анульованою лише з 01.01.2006 р.

2. Підприємство реалізує товари за готівкові кошти кінцевому споживачу (обсяг поставки товарів протягом останніх дванадцяти календарних місяців не перевищує 300000 гривень), використовує РРО. Чи може вказане підприємство знятися з реєстрації платника ПДВ?

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос