Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно налогообложения возвратной финансовой помощи

Государственная налоговая администрация
Письмо от 16.08.2004 № 6954/6/15-1116

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.08.2004 р. N 6954/6/15-1116

ДПАУ розглянула лист ТОВ щодо питання оподаткування поворотної фінансової допомоги і повідомляє.

Операція із запозичення коштів оформляється відповідно до вимог ст. 1046 параграфу 1 "Позика" глави 71 Цивільного кодексу України. За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Відповідно до пп. 1.22.2 ст. 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон) поворотна фінансова допомога - це сума коштів, передана платнику податку у користування на визначений строк відповідно до договорів, які не передбачають нарахування процентів або надання інших видів компенсацій як плати за користування такими коштами.

З метою розуміння положень податкового законодавства з питання відображення в податковому обліку операцій з одержання та повернення сум поворотної фінансової допомоги (позики) наказом ДПАУ від 24.01.2003 р. N 26 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом ДПА України від 08.05.2003 р. N 215) затверджено Узагальнююче податкове роз'яснення щодо застосування пп. 4.1.6 ст. 4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Роз'яснення).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос