Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно порядка исчисления и взимания государственной пошлины при удостоверении договора залога

Государственная налоговая администрация
Письмо от 29.12.2003 № 6744/П/17-0515

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.12.2003 р. N 6744/П/17-0515

ДПАУ розглянула лист щодо порядку обчислення та справляння державного мита при посвідченні договору застави і повідомляє.

Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 7-93 "Про державне мито", зі змінами і доповненнями (далі - Декрет). Порядок його обчислення та сплати - Інструкцією про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженою наказом Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року N 15 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 19 травня 1993 року N 50.

Статтею 1 Декрету встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Перелік найменувань документів і дій, за які сплачується державне мито, наведено у статті 2, а розмір ставок державного мита - у статті 3 Декрету. Зокрема, за нотаріальне посвідчення договорів застави ставка державного мита встановлена в розмірі 0,1 % вартості предмета застави (підпункт "в" пункту 3 статті 3 Декрету в редакції Закону України від 11.07.95 р. N 297/95-ВР "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України").

Основні положення про заставу регулюються Законом України від 2 жовтня 1992 року N 2654-XII "Про заставу" (із змінами і доповненнями), відповідно до якого договір застави повинен бути укладений у письмовій формі. У договорі повинно бути зазначено найменування (прізвище, ім'я та по батькові), місцезнаходження (місце проживання) сторін, суть забезпеченої заставою вимоги, її розмір і строк виконання зобов'язання, опис предмета застави, а також будь-які інші умови, щодо яких за заявою однієї із сторін повинна бути досягнута угода.

У випадках коли предметом застави є нерухоме майно, транспортні засоби, космічні об'єкти, договір застави повинен бути нотаріально посвідчений на підставі відповідних правоустановчих документів. Нотаріальне посвідчення договору застави нерухомого майна здійснюється за місцезнаходженням нерухомого майна, договору застави транспортних засобів та космічних об'єктів - за місцем реєстрації цих засобів та об'єктів (ст. 12, 13 Закону). Угодою сторін може бути передбачено нотаріальне посвідчення договору застави і в тих випадках, коли це є не обов'язковим в силу законодавства України, але на цьому наполягає одна із сторін.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос