Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно порядка исчисления и взимания государственной пошлины при удостоверении договора залога

Государственная налоговая администрация
Письмо от 29.12.2003 № 6744/П/17-0515

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.12.2003 р. N 6744/П/17-0515

ДПАУ розглянула лист щодо порядку обчислення та справляння державного мита при посвідченні договору застави і повідомляє.

Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 7-93 "Про державне мито", зі змінами і доповненнями (далі - Декрет). Порядок його обчислення та сплати - Інструкцією про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженою наказом Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року N 15 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 19 травня 1993 року N 50.

Статтею 1 Декрету встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Перелік найменувань документів і дій, за які сплачується державне мито, наведено у статті 2, а розмір ставок державного мита - у статті 3 Декрету. Зокрема, за нотаріальне посвідчення договорів застави ставка державного мита встановлена в розмірі 0,1 % вартості предмета застави (підпункт "в" пункту 3 статті 3 Декрету в редакції Закону України від 11.07.95 р. N 297/95-ВР "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України").

Основні положення про заставу регулюються Законом України від 2 жовтня 1992 року N 2654-XII "Про заставу" (із змінами і доповненнями), відповідно до якого договір застави повинен бути укладений у письмовій формі. У договорі повинно бути зазначено найменування (прізвище, ім'я та по батькові), місцезнаходження (місце проживання) сторін, суть забезпеченої заставою вимоги, її розмір і строк виконання зобов'язання, опис предмета застави, а також будь-які інші умови, щодо яких за заявою однієї із сторін повинна бути досягнута угода.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос