Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно порядка обложения налогом на прибыль поступлений лечебно-профилактических заведений от платных услуг

Государственная налоговая администрация
Письмо от 20.11.2002 № 9047/5/15-2316

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.11.2002 р. N 9047/5/15-2316

Державна податкова адміністрація України розглянула лист щодо порядку оподаткування податком на прибуток надходжень лікувально-профілактичних закладів від платних послуг у 2002 році, що включені до Реєстру неприбуткових установ і організацій, у разі якщо вартість таких послуг формується з урахуванням граничних розмірів рентабельності, і повідомляє.

Абзацом "а" підпункту 7.11.1 пункту 7.11 статті 7 Закону України від 22.05.97 р. N 283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств", зі змінами і доповненнями (далі - Закон), встановлено, щодо неприбуткових установ і організацій відносяться органи державної влади України, органи місцевого самоврядування та створені ними установи або організації, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.

При цьому від оподаткування звільняються доходи зазначених вище організацій, отримані у вигляді коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань; пасивних доходів; коштів або майна, які надходять до таких неприбуткових організацій як компенсація вартості отриманих державних послуг (підпункт 7.11.2 статті 7 Закону).

Відповідно до абзацу другого підпункту 7.11.8 статті 7 Закону, доходи неприбуткових організацій, визначених у абзаці "а" підпункту 7.11.1, у тому числі доходи закладів і установ охорони здоров'я, які утримуються за рахунок бюджету, спрямовуються до складу кошторисів (на спеціальний рахунок) на утримання таких неприбуткових організацій і використовуються виключно на фінансування видатків такого кошторису (включаючи фінансування господарської діяльності згідно з їх статутами), розрахованого та затвердженого у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 6 статті 2 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 р. N 2542-III передбачено, що бюджетна установа - це орган, установа чи організація, визначена Конституцією України, а також установа чи організація, створена у встановленому порядку органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування, яка повністю утримується за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевих бюджетів. Бюджетні установи є неприбутковими.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос