Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно применения норм украинско-российского межправительственного Соглашения об избежании двойного налогообложения

Государственная налоговая администрация
Письмо от 16.09.2002 № 172/2/12-0110

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.09.2002 р. N 172/2/12-0110

Щодо застосування норм українсько-російської міжурядової Угоди про уникнення подвійного оподаткування

Державна податкова адміністрація України розглянула лист ЗАТ "Київська аудиторська група" від 22.08.2002 р. N 339, надісланий на розгляд до ДПА України листом Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України від 09.09.2002 р. N 06-10/370, і повідомляє таке.

Що стосується питання щодо оподаткування процентів, сплачуваних резидентом України резидентові Російської Федерації, то слід зауважити, що положення пунктів 1 і 2 статті 11 Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження ухилень від сплати податків від 8 лютого 1995 року не можуть трактуватися як такі, що надають платникові податку право вибору, в якій саме з двох договірних держав здійснюватиметься оподаткування одержаного доходу у вигляді процентів. Відповідно до положень цих пунктів обидві країни - і країна, що є джерелом доходу, і країна, резидентом якої є особа, що одержує проценти, - мають право оподатковувати такий вид доходу.

Положення п. 1 статті 11 підтверджують право країни-резиденції на оподаткування процентів, що виникають в одній Договірній Державі і сплачуються резидентові другої Договірної Держави, якщо такий резидент має фактичне право на ці проценти.

Відповідно до положень п. 2 статті 11 Угоди країна, в якій виникають проценти, також має право на оподаткування таких процентів, але це право обмежується ставкою 10 % загальної суми процентів. Тобто, проценти, які сплачує резидент України резидентові Російської Федерації, підлягають оподаткуванню в Україні за ставкою 10 % загальної суми процентів за умови, що одержувач фактично має право на такі проценти. При цьому Російська Федерація як країна-резиденція також має право на оподаткування такого виду доходу за ставками, встановленими російським законодавством, з урахуванням податку, сплаченого в Україні (стаття 22 Угоди).

Опрос