Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно порядка обложения налогом на добавленную стоимость операций по продаже залогового имущества предприятия-должника

Государственная налоговая администрация
Письмо от 18.12.2001 № 4727/6/16-1215-18

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.12.2001 р. N 4727/6/16-1215-18

ДПА України розглянула лист щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з продажу заставного майна підприємства-боржника і повідомляє таке.

Підпунктом 3.2.2 ст. 3 Закону України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" встановлено, що операція з передачі майна в заставу позикодавцю (кредитору) згідно з договором позики та його повернення заставодавцю після закінчення дії такого договору не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Законом України від 02.10.92 р. N 2654-XII "Про заставу" визначено, що заставодержатель у разі невиконання зобов'язання, забезпеченого заставою, має право за рахунок заставленого майна задовольнити свої вимоги у повному обсязі, включаючи відсотки, відшкодування збитків, завданих прострочкою виконання зобов'язань, необхідні витрати на утримання заставленого майна, а також витрати на здійснення забезпеченої заставою вимоги. Таке майно може бути реалізоване в порядку, передбаченому цим Законом, або залишитися у заставодержателя за початковою оцінкою. Реалізація майна може бути як добровільною, так і шляхом примусового виконання рішень про звернення стягнення на майно боржника.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос