Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно правомерности начисления налоговых обязательств по налогу на добавленную стоимость по операциям по продаже товаров (работ, услуг), расчеты по которым проводятся путем осуществления предварительной оплаты

Государственная налоговая администрация
Письмо от 28.07.2000 № 10413/7/16-1220-19

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.07.2000 р. N 10413/7/16-1220-19

ДПА України розглянула лист щодо правомірності нарахування податкових зобов'язань з ПДВ по операціях з продажу товарів (робіт, послуг), розрахунки по яких проводяться шляхом здійснення попередньої оплати, і повідомляє таке.

Законом України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" встановлено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з продажу товарів (робіт, послуг) на митній території України. База оподаткування ПДВ зазначених операцій визначається відповідно до ст. 4 зазначеного Закону. При цьому визначення терміну "продаж товарів (робіт, послуг)" наведено у п. 1.4 ст. 1 цього Закону.

Датою виникнення податкових зобов'язань при здійсненні операцій з продажу товарів (робіт, послуг) відповідно до пп. 7.3.1 ст. 7 цього Закону вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, а у разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата індексації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Таким чином, на дату надходження коштів на банківський рахунок платника податку, тобто здійснення покупцем попередньої оплати постачальнику товарів (робіт, послуг), у зазначеного платника (постачальника товарів (робіт, послуг)) виникають податкові зобов'язання з ПДВ по зазначеній операції.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос