Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно возмещения налога на добавленную стоимость

Государственная налоговая администрация
Письмо от 26.11.1999 № 639/4/16-1210

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.11.99 р. N 639/4/16-1210

ДПА України розглянула лист ЗАТ щодо відшкодування ПДВ і повідомляє таке.

Відшкодування ПДВ здійснюється у порядку, визначеному Законом України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість", з урахуванням положень, встановлених Указом Президента України від 07.08.98 р. N 857/98 "Про деякі зміни в оподаткуванні".

Крім того, необхідно зазначити, що як субвенції місцевим бюджетам, так і бюджетне відшкодування здійснюються з сум ПДВ, що сплачені до держбюджету підприємствами-продавцями по операціях з продажу товарів (робіт, послуг). А тому з метою недопущення зловживань при відшкодуванні та виконання обов'язків держбюджету по субвенціях місцевим бюджетам податковими органами проводяться заходи щодо підтвердження сум ПДВ, заявлених до відшкодування суб'єктами підприємницької діяльності. До моменту проведення відшкодування на розрахунковий рахунок в обов'язковому порядку повинна бути завершена перевірка платника податку на предмет правомірності віднесення суми, задекларованої до відшкодування. Такі вимоги передбачені наказами ДПА України від 25.03.98 р. N 139 "Про посилення контролю за проведенням установленого порядку відшкодування податку на додану вартість" та від 01.08.98 р. N 376 "Про затвердження методичних вказівок по організації порядку адміністрування відшкодування податку на додану вартість".

На даний час ЗАТ не може бути відшкодовано ПДВ, заявлений платником у податковій звітності до відшкодування, оскільки фактична схема взаємопоставок вбачає в собі проведення бартерних операцій, в яких операції з продажу газу від ЗАТ до ПП згідно із ст. 12 Указу Президента України від 07.08.98 р. N 857 "Про деякі зміни в оподаткуванні" повинні оподатковуватися ПДВ за повною, а не нульовою ставкою.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос