Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О состоянии взимания налога на добавленную стоимость в текущем году и влиянии на поступление в Государственный бюджет налога на добавленную стоимость законодательно предусмотренного возмещения

Государственная налоговая администрация
Письмо от 11.08.2000 № 11146/7/16-1315

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.08.2000 р. N 11146/7/16-1315

(Витяг)

З метою здійснення контролю за процесом адміністрування податку на додану вартість Державна податкова адміністрація України проаналізувала стан справляння податку на додану вартість у поточному році та вплив на надходження до Державного бюджету податку на додану вартість законодавчо передбаченого відшкодування і відзначає таке.

Станом на 01.06.2000 р. до Державного бюджету України надійшло 2337,2 млн. грн. податку на додану вартість, що майже відповідає надходженням минулого року (за аналогічний період минулого року надійшло 2351,0 млн. грн.). Однак необхідно зазначити, що в поточному році податок 100-відсотково сплачується живими коштами, в той час як в минулому році таким шляхом сплачено 1945,6 млн. грн., тобто на 392 млн. грн. менше. Прогнозні показники надходження податку на додану вартість у поточному році виконані лише на 92 відсотки.

У більшості областей виконання прогнозних показників досягається найбільшим чином за рахунок накопичення переплат і стримуванням проведення відшкодування платникам, що не є показником ефективності роботи податкових інспекцій, а шлях акумулювання переплати та несвоєчасного відшкодування в подальшому не призведуть до додаткових надходжень до бюджету. (Так, наприклад, у Дніпропетровській області фактичні надходження за 5 місяців поточного року 128 млн. грн., а ріст переплати 221 млн. грн. або майже у 2 рази більше!)

Крім того, в загальній сумі невідшкодованого податку в окремих регіонах рахуються суми (в цілому по Україні 4,8 млн. грн.), які були заявлені до відшкодування по звітності з терміном подання до 15.10.97 р. (у період дії Декрету КМУ від 26.12.92 р. N 14-92 "Про податок на добавлену вартість"). ДПА в Дніпропетровській, Київській, Миколаївській, Сумській областях майже за три роки не змогли розібратися із зазначеними сумами податку і вжити заходів з проведення відшкодування цих сум платнику чи зарахування їх до бюджету.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос