Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно отдельных вопросов по обложению налогом на добавленную стоимость выручки от реализации товаров (работ, услуг), приобретения товаров (работ, услуг), стоимость которых относится к составу валовых затрат производства (обращения), платы за землю

Государственная налоговая администрация
Письмо от 12.07.2000 № 9572/7/16-1220-26

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.07.2000 р. N 9572/7/16-1220-26

ДПА України розглянула лист приватного підприємства щодо окремих питань з оподаткування ПДВ і повідомляє таке.

Згідно зі ст. 1 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (в редакції Указу від 28.06.99 р. N 746/99) виручкою від реалізації товарів (робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу товарів (робіт, послуг).

Таким чином, відповідно до вищезазначеного Указу для оподаткування єдиним 6 % податком приватному підприємству необхідно враховувати всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від реалізації товарів (робіт, послуг), виручку від іншої реалізації, суми позареалізаційних доходів, а також суми ПДВ, які надходять на розрахунковий рахунок підприємства.

Відповідно до пп. 7.4.1 ст. 7 Закону України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації, відносяться відповідно до складу валових витрат виробництва (обігу) та на збільшення вартості основних фондів і нематеріальних активів і до податкового кредиту не включаються.

Щодо плати за землю, то відповідно до ст. 2 Закону України від 19.09.96 р. N 378/96-ВР "Про плату за землю" (із змінами і доповненням) використання землі в Україні є платним. Платниками цієї плати є власники землі - землекористувачі, в тому числі орендарі, тобто безпосередньо ті юридичні або фізичні особи, кому земля передана у власність або надана в користування, у тому числі на умовах оренди. При цьому власники землі та землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос