Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно правильности определения налогового кредита по налогу на добавленную стоимость при проведении хозяйственных операций с нерезидентом

Государственная налоговая администрация
Письмо от 21.01.2000 № 821/7/16-1320-04

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.01.2000 р. N 821/7/16-1320-04

ДПА України розглянула звернення КДГМК щодо правильності визначення податкового кредиту по ПДВ при проведенні господарських операцій з нерезидентом ТОВ "Турстрой" (Російська Федерація, м. Санкт-Петербург), висновки з зазначеного питання ДПА в області і повідомляє наступне.

Законом України "Про податок на додану вартість" встановлено порядок та передбачені умови нарахування і сплати ПДВ. Зокрема, згідно зазначеного Закону платником податку є особа, яка зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, і об'єктом оподаткування є операції платників податку з продажу товарів (робіт, послуг) на митній території України. У разі проведення господарських операцій з особами - нерезидентами України об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з отримання робіт (послуг), що надаються нерезидентами України для їх використання або споживання на митній території України.

За повідомленням ДПА в області за актом перевірки КДГМК встановлено заниження ПДВ в загальній сумі 5049,1 тис. грн., у тому числі 4620,4 тис. грн. по взаємовідносинах з ТОВ (Російська Федерація, м. Санкт-Петербург).

Як свідчить висновок ДПА в області згідно з контрактом, складеним між КДГМК та ТОВ (Російська Федерація, м. Санкт-Петербург), зазначене товариство у 1998 році надавало послуги по зриванню гірничої маси, залучивши для цього українського субпідрядника ДПВП. При цьому, під час надання податкових накладних за виконані роботи ТОВ використало номер платника ПДВ представництва ТОВ в Україні, яке зареєстроване в м. Запоріжжі. За повідомленням Державної податкової адміністрації в області представництво ТОВ згідно статуту повинно займатися тільки представницькими рекламними та маркетинговими послугами, і інша господарська діяльність не передбачена статутом. Відповідно до виду діяльності, визначеного статутом, обласним управлінням статистики представництву ТОВ було присвоєно код ЄДРПОУ 84300, що відповідає діяльності "реклама та представницькі послуги".

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос